Wpis z mikrobloga

Co wg mnie jest #!$%@? w obecnej dekadzie: Uwaga, bede brzmiał jak stary dziad :D

1. Ubożenie klasy średniej. Ludzie nie mogą zbudować oszczędności bo przy zarobkach 3-5k wszystko może się rozwalić przez dentystę czy zakup opon. Do tego niewolnictwo na kredycie. Brak perspektyw na jutro.
2. Robienie z samochodów dobra luksusowego. Trwa gotowanie żaby i za kilka lat ktoś mniej zamożny na takim Podlasiu będzie ścigany za jeżdżenie z dieslem z 2010 roku do pracy. Nowe auta mega drogie, stare zyskujące na cenie z wiekiem. Bardzo długi czas oczekiwania na samochody. To samo z lataniem samolotem i pomysłami o limitach w wysokości jeden lot na trzy lata xD
3. Związki między ludźmi: 90% lasek zapatrzone w top 10% chłopa, do tego mnóstwo spermiarzy. Brak wzajemnego szacunku, wymagania i wytyczne bez uczuć.
4. Wysyp debili #!$%@? na grupach facebookowych i ogólnie niski poziom dyskusji. IQ spada. Tak, wiem że nie muszę tam szukać informacji nt. samochodu czy obiektywu ale klasyczne fora upadły. Wiedza poszła razem z nimi, a jedyne co możesz dostać to reakcja "hehe" albo wyzywanie.
5. Ceny mieszkań kosmiczne, młodzi wchodzący na rynek po studiach mogą sobie pomarzyć o uzbieraniu na wkład własny i zakupie czegoś normalnego.
6. Ceny lekarzy to jedno wielkie xD Zwykła plomba przed 2021 rokiem to koszt około 150zł. Niedawno zapłaciłem 440, czyli niewiele mniej niż dawniej za kanałówkę.
7. Znieczulica ludzka, wyśmiewanie, beka z każdego. Nie wiem, ktoś nie ma markowych ubrań w górach, ale nie wziął butów i tytanowych protez kolan na rysy to na pewno jakiś zjeb.
8. Brak realistycznych opinii na temat produktu. Na YT są jedynie sponsorowane recenzje, ew płacą więcej żeby recenzent nie #!$%@?ł za mocno produktu. To samo z rowerami, aparatami, obiektywami, dronami.
9. Epidemia depresji i chorób na podłożu psychicznym. Mnóstwo samobójstw wśród chłopów.
10. Konsumpcjonizm potężny: przyszło kilka młodszych osób po studiach do pracy w IT to musieli za kolejne wypłaty kupić iphone, sluchwaki, ipada itp itp. Praktycznie rok #!$%@? na te sprzety xD Do tego dobra konsumpcyjne pojawiaja sie bardzo często w piosenkach kultury masowej.
11. Rozdawnictwo, tresowanie niewolników, 500+, bony turystyczne zamiast po prostu obniżyć opodatkowanie pracy.
12. Zanik rodziny? Tak jakby mniej ludzie spędzali ze sobą czasu niż kiedyś. Ludzie wlepieni w telefon na spotkaniach rodzinnych, albo w tv.

Co wg mnie super w obecnej dekadzie:
1. Niż demograficzny -> łatwo znaleźć robotę w przedziale 20-35 lat bo po prostu nie ma komu robić.
2. Pokolenie 2000+ które nie chce pracować za miskę ryżu
3. Łatwiej kopić elektronikę. Taki iP jest w zasięgu każdego, a jeszcze 5-7 lat temu był traktowany jako dobro luksusowe.
4. Praca zdalna i możliwość pracy dla zagranicznego klienta za stawki 2-3x. Najlepszy efekt pandemii. Niemal 10h tygodniowo zaoszczędzone na dojazdy i możliwość przeznaczenia większej ilości czasu na hobby.

#ekonomia #przemyslenia #samochody #nieruchomosci #gielda #medycyna #zwiazki #depresja #tinder #julki #oskarki #konsumpcjonizm #milenniansi
  • 85
@banas921: wypisz wymaluj pół mojej rodzinki xD
@Blomex: będzie jeszcze gorzej. Cyfrowa waluta, dochód gwarantowany, pieniądze z terminem ważności i brak gotówki. Dzisiaj to szurska teoria, ale grunt pod jej spełnienie jest już odpowiednio przygotowany. Jeszcze jeden kryzysik, hiperinflacja a potem zrobi się legiony niewolników którzy dobrze będą wiedzieć na kogo zagłosować.
@its_over_for_chlop: Uważam, że twoje spostrzeżenia są bardzo powierzchowne i bardzo nakierowane na twoją personalną perspektywę (pewne aspekty mogą dotyczyć jedynie twojej grupy wiekowej lub wąskiego położenia geograficznego, przez co uważasz, że coś się zmienia, co po części jest prawdą, ale tez twoja perspektywa się zmienia wraz z wiekiem). Ale napisałeś w tekście, że te punkty to spostrzeżenia "wg. Ciebie", więc Ok.
Ludzie nie mogą zbudować oszczędności bo przy zarobkach 3-5k


@its_over_for_chlop: No to niech ludzie naucza sie normalnie zarabiac. Jak beda mieli 30-50k to sie dowiedza, ze to tez nie jest majatek, zwlaszcza jak chcesz kupic wieksze mieszkanie w najwiekszych miastach albo budowac dom na obrzezach (i nikt ci oczywiscie nie pomaga ani nie masz zadnej dzialki po dziadku).

Konsumpcjonizm potężny: przyszło kilka młodszych osób po studiach do pracy w IT to
Niemal 10h tygodniowo zaoszczędzone na dojazdy i możliwość przeznaczenia większej ilości czasu na hobby.


@its_over_for_chlop: praca zdalna = więcej czasu na sen ( ͡° ͜ʖ ͡°) To mówi każdy znajomy który pracował zdalnie w czasie pandemii, i pracuje obecnie hybrydowo. Nie trzeba się po prostu zrywać wcześnie i szykować do wyjścia. Ale jeśli ktoś przeznacza ten czas na hobby to spoko, szacun