Wpis z mikrobloga

Będąc ostatnio w Nepalu moją uwagę zwróciło to, że ich dania często są niedosolone. Generalnie ich kuchnia ma coś z kuchni indyjskiej, więc przypraw u nich nie brakuje, ale akurat widać przed przesoleniem się wzbraniają. Zastanowiło mnie to, bo przecież gdzieś pewnie niedaleko wydobywana jest sól himalajska, więc myślałem że z dumą oprószają nią swoje dania. A tu klops.

Klops jednak jest tym większy, gdy wgłębiłem się w temat i okazało się, że większość z tego co myślałem na temat soli himalajskiej jest nieprawdą (a swoją drogą zazwyczaj ją właśnie kupuję, bo mi się po prostu miło kojarzy z Himalajami). I np wcale nie jest zdrowsza niż inne, nie jest intensywniejsza w smaku, a co najlepsze, wcale nie pochodzi z Himalajów (i nawet ludzie o sokolim wzroku wytężywszy go maksymalnie, Himalajów nie dostrzegą). Co więcej, oszustwo możemy też dostrzec na opakowaniach od soli, bo niewykluczone że zobaczycie tam, że kraj pochodzenia to Indie, podczas gdy w Indiach jest ona jedynie przepakowywana po podróży z Pakistanu (jest też skończona szansa że trafi Wam się oryginalna indyjska różowa sól, ale szansa jest jednak mnikła).

I wiadomo, pewnie nieraz słyszeliśmy że ten świat jest zbudowany na kłamstwie, ale mimo wszystko przygotowanie tego materiału zostawiło mnie z taką myślą, że... kurde, nawet z solą coś musi być nie tak?

#kuchnia #nepal #gruparatowaniapoziomu #ciekawostkizewschodu #nauka #klamstwaklamstewka
adametto - Będąc ostatnio w Nepalu moją uwagę zwróciło to, że ich dania często są nie...
  • 73
iększość z tego co myślałem na temat soli himalajskiej jest nieprawdą


@adametto: to ja tutaj mocno polecam wycieczkę po kopalni soli w Kłodawie - naprawdę bardzo ciekawe miejsce i bardzo fajnie zaaranżowana trasa dla turystów, a przy okazji można zarówno zobaczyć, jak wygląda prawdziwa, nie oszukiwana sól "różowa", jak i od oprowadzającego grupy przewodnika wiele się dowiedzieć właśnie na temat soli "himalajskiej" i towarzyszących im urbanlegend.
@d0xy:

ryżu parabolicznego


Mhmmm, mój ulubiony gatunek. Smakuje dużo lepiej niż zwykły ryż, no i oczywiście ksztal ziarenek też jest inny.
@adametto:

Kontrowersyjne jest przede wszystkim określanie soli pochodzącej z kopalni Khewra i pobliskich mianem „soli himalajskiej”, gdyż w praktyce są to tereny Pakistanu oddalone od Himalajów o kilkaset kilometrów. W sądzie niemieckim zapadł wyrok zakazujący stosowania nazwy „sól himalajska” z uwagi na niepoprawne określenie geograficzne[47].


https://pl.wikipedia.org/wiki/S%C3%B3l_himalajska#Historia