Wpis z mikrobloga

#polska #emigracja #zagranica #niemcy #usa #londyn #swiat #gownowpis #niebieskiepaski
Siema wykopki i mirabelki mam do was pytanie. Wielu z was jest juz osoba pełnoletnia pytanie co was blokuje nad wyjazdem np na stałe do innego kraju? Wiadomo, ze w Polsce jest dziadostwo na maksa i brak poszanowania czlowieka az sie odechciewa czegokolwiek. To pytanie kieruje do ludzi ktorzy nie mają kredytów oraz dzieci. Mozecie podzielić się swoimi opiniami? Dziekuje
  • 38
@mateuszdinozaur: nie, nigdy nie bedziesz lokalsem, nigdy nie poznasz kultury, nie wtopisz sie w tłum, bo poljaka to od razu z kilometra widać. bedziesz miec jakichs znajomych, ale dlugo Ci zajmie poznanie ich jezyka, nawet jak juz znasz ich jezyk, to mowisz z akcentem. Zreszta wystarczy zapytac ukraincow, czy dobrze sie czuja w polsce, odpowiedz jest nie. Woleliby byc w swoim kraju, znam laski ktore tu mieszkaja od 7 lat i
@mateuszdinozaur: Strach i niepokój, że nie odnajdę się za granicą, w nowej rzeczywistości innej niż w PL. Myślę, że jak z partnerem miałabym wyjechać do innego w kraju czułabym się bezpieczniej niż gdybym miała jechać sama gdyby nadarzyła się ku temu okazja. Aczkolwiek nie jestem dokładnie pewna jakbym się zachowała w tej sytuacji i w jakich okolicznościach by to się stało, żebym zdecydowała się na wyjazd na stałe, ale jeśli miałabym