Wpis z mikrobloga

#polska #emigracja #zagranica #niemcy #usa #londyn #swiat #gownowpis #niebieskiepaski
Siema wykopki i mirabelki mam do was pytanie. Wielu z was jest juz osoba pełnoletnia pytanie co was blokuje nad wyjazdem np na stałe do innego kraju? Wiadomo, ze w Polsce jest dziadostwo na maksa i brak poszanowania czlowieka az sie odechciewa czegokolwiek. To pytanie kieruje do ludzi ktorzy nie mają kredytów oraz dzieci. Mozecie podzielić się swoimi opiniami? Dziekuje
  • 38
@kurczakos1: a wiesz co to jest siła nabywcza pieniądza? Jak w PL zarobisz 5tys brutto to gdzie wyjedziesz na wakacje? Ile czasu zajmie ci zanim kupisz auto albo dobre kino domowe? Niby u niemca zabiorą ci te 40% ale jakoś za resztę możesz kupić więcej. Nawet głupie paliwo czy cola jest u Niemca tańsza niż w PL
@woskrosenie Here we go with the shit again XDD Czas #!$%@?ć z tego tagu..

Tego się już nie da czytać, ludzie nie mogą być takimi deklami.. Po prostu nie wierzę..

Czy Wy dyskurs nad każdym możliwym tematem zawsze musicie zamknąć tym skretyniałym frazesem? Wy się z tym rodzicie, czy podczas chrztu nadawane? XD

Nawet głupie paliwo


Nie, nie jest tańsze.
@woskrosenie Nie chce mi się, po prostu to walka z wiatrakami. Coś jak działalność samochodozy w sprawie ludzi parkujących na chodnikach. Nie ma sensu.

Możesz być dumny, że wysadzasz mnie z tagu kraju w którym mieszkam od 10 lat i którego mam obywatelstwo xD

Udało Wam się, przegrałem ( ͡º ͜ʖ͡º)
@kurczakos1: nie nie chce ci sie tylko nie masz argumentów do udowodnienia swojej tezy. To że niemiec i może zapłaci więcej podatku przy wypłacie nie zmieni faktu że polak zapłaci też swoje przy wypłacie a potem dojadą go kolejnymi niskimi daninami, opłatami, składkami, akcyzami. A potem wychodzi na to że każdy przeciętny włoch idzie w trakcie pracy do baru na obiad a polak wyjmuje kanapkę z pasztetem aby było taniej xd
@mateuszdinozaur: płacę 8,5% do tego zus jeszcze nie najwyższy, w polsce przy moich zarobkach żyję jak pan, w takich niemczech czy holandii to podatki to praktycznie połowa zarobków z tego co się orientowałem, w innych krajach które są dla mnie atrakcyjne jest podobnie, także polska niestety wygrywa.
@mateuszdinozaur: tak jak pisał @ZielonaMarysiaj - głównie brak możliwości takiego stuprocentowego zintegrowania się z tamtejszym społeczeństwem, można to osiągnąć najwcześniej w drugim pokoleniu
dodatkowo zarobki w mojej branży w PL są jedynie nieznacznie niższe niż na zachodzie europy