Wpis z mikrobloga

Lewica kiedy żąda wprowadzenia w Polsce małżeństw i adopcji dzieci przez LGBT: moja sypialnia moja sprawa, nikt nie ma prawa decydować o tym z kim się wiąże, to moja personalna decyzja!!!

Lewica kiedy Mentzen proponuje wprowadzenie dobrowolnej możliwości zawarcia nierozerwalnego małżeństwa (za zgodą obydwu małżonków): nieeee! kAtoSZurY! jak śmiecie decydować o waszym prywatnym życiu łee xD nie możecie wiązać się na takich zasadach jakie wam się podobają hrum łee!

#bekazlewactwa #4konserwy #neuropa #konfederacja #polityka
Pobierz jaszczurki - Lewica kiedy żąda wprowadzenia w Polsce małżeństw i adopcji dzieci przez...
źródło: 296-2965378_crying-wojak-png-download-crying-angry-rage-face
  • 25
@jaszczurki: Już teraz można dobrowolnie nie rozrywać małżeństwa. To co poszesz to fikoł i manipulacja prezentujące ograniczanie wolności (nawet jeśli na własną prośbę) jako jej poszerzanie.

To tak jakby nazywać wolnością możliwość nieodwracalnego dobrowolnego wstąpienia do sekty i oddania im swoich pieniędzy i wolności. Niby tak, ale jednak kurde nie do końca.

Jeśli jedno z małżonków zmieni zdanie, przestanie wierzyć, będzie chciało odejść bo np. okaże się, że drugie jest przemocowe/zdradza/pije
@New_Leader: wynika że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny, więc nie będzie małżeństw jednopłciowych.

nierozerwalna umowa cywilno prawna to kuriozum, co w wypadku gdy podczas jej trwania nastąpią jakiekolwiek komplikacje? Zostaniesz więźniem rządowego dokumentu bo jest nierozerwalny?


To już problem ludzi którzy się na to DOBROWOLNIE zdecydowali, a nie twój
@tomo1111: dosłownie nie wynika i o tym możesz poczytać wywody konstytucjonalistów,
A co do tego drugiego to wybacz lubię wolność i nie chce żeby ktoś był dożywotnio związany dokumentem państwowym niezależnie od późniejszych warunków. Obrona tego jest tak kuriozalna jak obrona "dlaczego nie mogę mieć umowy o pracę za grosz z dożywotnim wypowiedzeniem przecież zawieram ja dobrowolnie" xD
@New_Leader:

A co do tego drugiego to wybacz lubię wolność i nie chce żeby ktoś był dożywotnio związany dokumentem państwowym

Jak lubisz wolność to możesz wziąć standardową wersję małżeństwa, albo wcale go nie brać. Twoja decyzja. Jak dwójka osób chce sobie wziąć nierozerwalne małżeństwo, to niech sobie biorą. Ich decyzja. Ich konsekwencje.
@jaszczurki: Ależ takim małżeństwem jest ślub katolicki który można zawrzeć w każdym kościele cumplu. Chcesz zawieraj nie chcesz nie zawieraj a pan Memcen coś tam kiedyś bredził że przepsy powinno się ograniczać i upraszczać a nie komplikować i dodawać nowe. Niby wolnościowiec a okazuje się że to zwykły komuch który chce żeby państwo że swoimi regulacjami wp..lało się między umowy dwóch niezależnych podmiotów.
@tomo1111: pomijając spadki i odwiedziny w szpitalach ... Bo nie mogą zawrzeć zwykłej umowy cywilno prawnej ... I to jest twój argument żeby wprowadzić... Patologicznie wyjątkową umowę cywilno prawną tylko dlatego bo jej uczestnicy się zgodzą, odsyłam do sprawdzenia dlaczego nie możesz się sprzedać jako niewolnik żeby zrozumieć jakie granicę umów są akceptowalne w społeczeństwie
@jaszczurki: czy Ty.nie rozumiesz, że takie małżeństwo to forma niewolnictwa w przypadku jeśli jedna osoba zmieni zdanie? Żadna umowa nie jest nierozerwalna. Nawet umowa na UoP na czas nieokreślony xd

Jeśli para osób chce być nierozerwalnie razem, nic nie stoi na przeszkodzie żeby zawarli taką umowę w przestrzeni wspólnego zrozumienia, na przykład w instytucji, która leży w ramach ich przestrzeni pojmowania świata, czyli kościoła katolickiego, albo jakiejkolwiek innej organizacji, która spełnia