Wpis z mikrobloga

btw warto doplacic 400 zl do SONY XM5 w porownaniu do XM4?


@spec_IT: nie

Jakie słuchawki do calli na teamsach + ANC?

z tych podanych to xm4 bym bral ale to i tak przerost formy do teams. bedzie sie dobrze muzyki sluchalo :)
niestety wygoda to rzecz bardzo subiektywna
@spec_IT: tego nie wiem, u mnie znajomy ma z pracy od momentu, gdy sie pojawily i wszystko ok. ja siedze ma major 4 od marshall bo nie chcialem duzych sluchawek. ale mx4 troche dal mi pouzywac i imho sa chyba najlepsze z tego zestawienia twojego. nawet mialem sobie kupic ostatnio, ale cena poszla ostro w gore we FR.

edit. w sumie to sprawdz recenzje do polaczen glosowych... bo tylko do muzyki
@spec_IT: Ponoć XM5 biją na głowę XM4 odnośnie mikrofonu.
Stoję przed takim samym zakupem jak ty, to teamsów i żeby mi różową wyciszyło jak śpiewa przed kompem.
Soniaki mają ponoć najlepsze ANC, jeśli chodzi o mikrofon to XM5 konkurują z Apple AirPods Max.
Nie wiem czy XM4 mają taki sam FastCharge, przydatne podczas długich calli.

Tutaj Klawiter pokazują fajnie odszumianie podczas rozmów - https://www.youtube.com/watch?v=XWtz7dNJ_kY
A tutaj troche bardziej nerdowa recenzja -
żeby mi różową wyciszyło jak śpiewa przed kompem.


@gawciiu: Kupiłem niedawno XM5 i muszę Cię zmartwić. NC nie wycina ludzkiego głosu samo z siebie xD, potrzeba dodatkowo puścić jakąś muzykę, żeby tego nie słyszeć i wtedy działa dobrze. Na samym NC bez żadnego dźwięku, słychać bardzo dobrze kogoś rozmawiającego obok Ciebie.

Poza tym XM5 nie ma AptX, czego się nie spodziewałem, bo poprzednie modele wspierały.
@gawciiu: To jeszcze doprecyzuję, że ludzkie odgłosy np. z pokoju obok wycina kompletnie z nawet bardzo cichą muzyką, a bez niczego są wytłumione tak, że nie idzie zrozumieć treści i słychać jakby pod wodą.

Może jeszcze za krótko je posiadam na ostateczne wnioski, ale wydają się naprawdę dobrym sprzętem. Dużo szybciej przełączają się między NC/ambient niż XM3, a przykładanie dłoni do słuchawki żeby slyszeć otoczenie ad-hoc działa natychmiastowo w przeciwieństwie do
azmar - @gawciiu: To jeszcze doprecyzuję, że ludzkie odgłosy np. z pokoju obok wycina...

źródło: a68yJCJ

Pobierz
@azmar Dzięki wielkie !
Właśnie słyszałem że z pudełka brzmią mocno średnio, ale da sie to fajnie wykręcić.
A pytanie - jak ustawisz EQ np. z appki na telefonie to ustawienia zapisują się w pamięci słuchawek ? Czy na każdym urządzeniu będą brzmieć inaczej ?
sluchawki będą używane 5-6h dziennie z okularami


@spec_IT: wygodne słuchawki do tak długiego siedzenia w nich to tylko otwarte konstrukcje. Ale jak pytasz o ANC to znaczy, że otwarte nie wchodzą w grę. Zatem potrzeba coś naprawdę dużego. JEdnak i tak nie będzie tej wygody co przy otwartych.
@spec_IT: miałem oba na testach - bose słaba jakość dźwięku, Sony przebasowione i na dodatek łeb się poci. Finalnie wziąłem kablowe i z przyjemnością można słuchać muzy, a i wyciszają w miarę, bez ANC