Wpis z mikrobloga

jaki frustrat kolego


@letdown: mam na myśli to, że z twoich wrażeń z życia na ziemi nie wynika raczej przesadny entuzjazm, wdzięczność i satysfakcja, a przynajmniej to by założył odbiorca. Rozumiem że to może być czysto filozoficzne rozważanie na poziomie kompletnie odrębnym od własnych doświadczeń i motywowane świadomością że nie każdy może mieć takie szczęście, ale przyznajmy że taki altruizm i oderwanie od ego jest dosyć rzadkie ( ͡° ͜
@letdown

to co piszesz w ogóle nie argumentuje słuszności posiadania dzieci i póki co to tylko ty patrzysz przez swój pryzmat, bo jedynym twoim argumentem jest "bo chcę i mam taką potrzebę posiadania potomstwa". To wszystko dla ich dobra.


Dokładnie to samo można powiedzieć o wszystkich zwierzętach domowych - psy, koty, króliki, chomiki, itp. Według tego toku myślenia zakaz posiadania jakichkolwiek zwierząt jest słuszny. Bo może się trafić 1 na 100 na
to że narazie nie odczuwasz checi posiadania potomstwa nie oznacza że będzie tak za 5 lat.


@Pingpong89: w antynataliźmie nie chodzi o "chęć". To jest patrzenie z twojej egoistycznej perspektywy - ja chcę. My patrzymy z perspektywy dziecka a nie rodzica co ma potrzebe i chce, wiem że to szok dla niektórych

Musiałeś mieć smutne dzieciństwo.


@markhausen: ja miałam wspaniałe - nie żartuję w tym momencie. Ale to po pierwsze
@Pingpong89: Mam 21 lat i jakoś nadal nie czuję potrzeby "zostawienia potomstwa". W zasadzie to wolałbym, żeby genów nikomu nie przekazać, żeby nikt nie cierpiał. Także nie za bardzo masz rację.
to że narazie nie odczuwasz checi posiadania potomstwa nie oznacza że będzie tak za 5 lat. Narazie jesteś młody i głupi i widzisz pryzmat życia przez swoje własne. To że jest nieudane nie znaczy że inne dziecii będą miały podobnie.


@Pingpong89:

wez chłopie się puknij w łeb, za parę lat zobaczysz gimbusie że twoim celem w życiu będzie zostawienie potomstwa, nie mam ochoty ci tego tlumaczysz. Przyjdź za parę lat i
Antynatalizm zakłada brak potomstwa ze względu na to, że jest to sprowadzanie cierpienia. Ty już jesteś na tym świecie, więc musisz być. Gdybyś zrobił sobie krzywdę to sprowadzasz cierpienie na swoją rodzinę, więc to co piszesz nie ma sensu.


@Neko-chan51: Co za bełkot xD antynatale, to najgłupsza grupa osób zaraz po bambinistach.
zagraj w rosyjską ruletkę, możesz dużo wygrać, w najgroszym razie umrzesz. To, że inni umierają, nie znaczy, że ty też umrzesz. Zagraj, co ci szkodzi.


Co, ryzykować własnym życiem już nie brzmi tak fajnie? Ale ryzykować cudzym to już bardzo chętnie, tak? "Zrobimy se dzieciaka, może będzie dobrze, może nie będzie na nic chorować, może będzie szczęśliwe, może mu się ułoży w życiu, może będzie git".


Kredyt też bierzesz z takim nastawieniem?