Wpis z mikrobloga

@MagikTWD: powiem ci tak, też się nad tym pociłem jakiś czas i na ostatnich promocjach w ME w końcu podjąłem decyzję. Gdyby 4080 w sensownej wersji było w tej cenie, to bym wziął nVidie. Niestety sensowne wersje 4080 były ponad pół tysiąca droższe. Albo nawet i więcej bo tu mi koniec końców wyjdzie 5400 bo jeszcze rata gratis. ME sensowne wersje 4080 schowało za innym kodem promocyjnym żeby się nie
Drmscape2 - @MagikTWD: powiem ci tak, też się nad tym pociłem jakiś czas i na ostatni...

źródło: Screenshot_2023-04-02-09-38-53-45_e307a3f9df9f380ebaf106e1dc980bb6

Pobierz
  • Odpowiedz
@MagikTWD: ja podobnie, ale chyba pickne jednak 7900xtx. Nvidia meh, nie dość, że drogie to sterowniki tak samo #!$%@?, a amd ma przynajmniej pod linuxa spoko stery i pod winde ostatnio lepiej.
  • Odpowiedz
@MagikTWD: jeszcze nie wiem, zamówiłem wczoraj i czekam na premierę 7800x3d żeby złożyć peceta. Obczaj sobie recenzje na techpowerup. Ma rewelacyjne chłodzenie i duży potencjał OC.
  • Odpowiedz
@MagikTWD: Nie używasz DLSS ani Ray Tracing, bo nie masz teraz sprzętu do tego. Jak kupisz RTX to będziesz używał.

Z tego, co wyczytałem, to sterowniki obu firm powinny być na podobnym poziomie.

Jeśli tylko grasz i nie chcesz próbować Ray Tracing, oraz nie przeszkadza ci głośniejsza karta żrąca więcej prądu, lub chcesz zaoszczędzić monet, to
  • Odpowiedz
@MagikTWD: miałem amd i nvidie na zmianę i nigdy nie było żadnych problemów ze sterownikami i to na pewno nie powinien być czynnik decydujący, ogólnie wybrałbym AMD
  • Odpowiedz
@open_or_die: Co to znaczy, że są lata świetlne? Co te sterowniki dają więcej niż poprawne wyświetlanie obrazu i generowanie zaawansowanej grafiki? Pewnie nic. Domyślam się, że używanie nowych kart graficznych od AMD czy od Nvidii jest równie bezproblematyczne (do "standardowych" zastosowań, tj. z pominięciem jakichś zaawansowanych obliczeń czy ML).
  • Odpowiedz
@MajsterOfWihajster samo to że karty AMD na linuksie są wspierane prosto z kernela daje im przewagę.
NVIDIA obudziła się w tamtym roku i nawet wypuściła sterowniki open source dla swoich kart bo zaczęli odstawać jakością.

ja chcesz technikaliów które mogę popierdzielić i wyjść na debila to na reddicie jest kopalnia wiedzy na ten temat.
  • Odpowiedz
samo to że karty AMD na linuksie są wspierane prosto z kernela daje im przewagę.


@open_or_die: nie daje to żadnej przewagi z perspektywy zwykłego ziomka, który chce pooglądać filmiki w sieci bądź pograć w gierki. Faktem jest, że sterowniki obu firm są równie dobre do tych podstawowych, codziennych zastosowań.
  • Odpowiedz