Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Te teksty, że słabsi uczniowie kończą lepiej od tych lepszych to cope. Szczególnie na wykopie krążą legendy sebkach z zawodówki koszących gruby hajs we własnych firmach i prymusach robiących u nich za śmieszne pieniądze. Postanowiłem więc zrobić przegląd 5 lat po skończeniu szkoły. Wszyscy goście którzy już w podstawówce nieogarniali robią jako kierowcy, kelnerzy, albo w sklepie. Ci których nie udało mi się ustalić pewnie na bezrobociu, albo nie chcą się pochwalić. Chociaż niektórzy są w posiadaniu ekskluzywnego 20 letniego bmw którym szpanują wszędzie, więc chyba im się powodzi xD Karynki wykonują zawód samotna matka 500+. Julki po gównokierunkach często pracują w sklepie, tylko zazwyczaj w odzieżowym. Nielicznym udało się załapać do hr. Wśród niebieskich po gównokierunkach popularnym zawodem jest barman. Tymczasem zdecydowana większość osób która dobrze się uczyła pracuje w dużo lepiej płatnych zawodach. Oczywiście są wyjątki, ale głównie w dół niż w górę. Generalnie chyba najlepszym wskaźnikiem jest to jak ludzie radzili sobie z przedmiotami ścisłymi.

#praca #pracbaza #studbaza #podbaza #gimbaza #licbaza #szkola



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Wyślij anonimową PW do autora (niebawem) · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 13
@mirko_anonim: Bycie ,,słabym uczniem" można nadrobić ogólną zaradnością i ogarnięciem życiowym. Więc jeżeli ktoś jest głupi ale zaradny to może zarabiać podobnie jak ktoś mądry ale nie ogarnięty. Jak jesteś i głupi i nie ogarnięty to zwykle pracujesz w kołchozie za minimalną, a jak jesteś i mądry i ogarnięty to możesz zarabiać kokosy.
wiesz na czym polega twój błąd? na tym, że opierasz się na danych z twojej bańki informacyjnej


@henk: niby tak, ale statystyki dla całej Polski potwierdzają tezę OPa. gorzej wykształceni zarabiają po prostu mniej. np. w 2021 roku magister inżynier średnio zarabiał ok. 50% więcej niż osoba po zawodówce: https://wynagrodzenia.pl/artykul/wynagrodzenia-osob-z-roznym-wyksztalceniem-w-2022-roku
@ly000 a co ma magister inzynier wspolnego z tym czy miales dobre oceny/byles dobrym uczniem? Znam kilku doktorow i zaden nie mial swietnych ocen w szkole. Z jednym melanzowalismy cale gimnazjum i liceum i ledwo zdawal z paru przedmiotow.
@ly000: a kto jest lepiej wykształcony? ja z oceną ze studiów dobry, lecąc na warunkach i farcąc na obronie, czy mój kolega, który też ma dobry, chociaż sumiennie uczył się na piątkach całe studia, ale powinęła mu się noga na obronie?
@Oskariat: pisałem o wykształceniu, a nie o ocenach. to jak bardzo oceny wpływają na wykształcenie lub zarobki to inna kwestia, pewnie powstały na ten temat badania.
@henk "a kto jest lepiej wykształcony?" - przede wszystkim ten kto ma wyższe wykształcenie.
@ly000: chyba nie byles dobrym uczniem:

Te teksty, że słabsi uczniowie kończą lepiej od tych lepszych to cope


Tymczasem zdecydowana większość osób która dobrze się uczył


To czy sie dobrze uczyles nie ma zadnego zwiazku z wyksztalceniem.