Wpis z mikrobloga

#chatgpt #gpt4all

Hejka mirki - sprawdziliscie gpt4all? Teraz kazdy moze sobie zainstalowac gpt na wlasnym, nawet nie high endowym kompie! Co prawda jest gorszy od chat.openai.com ale i tak daje radę (bez programowania - w to nie umie). Polecam sprawdzic. Dziala na Win, Linux, Mac (z M1).
  • 13
no w sumie działa bo dostaję jakieś proste odpowiedzi. Szkoda że trzeba tak długo czekać na odpowiedź


@Ashurbanipal: mozesz sprawdzić czy istnieje max limit na liczbę tokenów na wejściu? czy możesz wprowadzić obojętnie jak długi tekst?
@Ashurbanipal: Ja próbowałem na Win na I5 9 czy 10 generacji i troche nawet trzeba czekac, a pozniej na Macu M1 (tylko 8 gb pamieci) i tu hulało. Fajna alternatywa, gdy GPT is down, albo... gdy go zbanują. Acha - oczywiscie dziala tylko po ang, nie umie w polski
@WhiskyRomeo: wkleiłem spory fragment https://en.wikipedia.org/wiki/Breaking_Bad i coś tam zaczęło dukać o serialu :P nie wiem jak sprawdzić limit.

@Pomarancza008 trochę upośledzony jest. Pytam go o listę 20 idiomów to mi rzuci 11. Następnym razem 8. Albo gdy pytam o listę 100 słów związanych z czymś tam to mi rzuca: "The top 50 Advanced Words for ESL Learners (C2 Level) are as follows:" xD

takich bzdur nie wyświetlał mi na openai.com
@Pomarancza008:

Jako model językowy oparty na sztucznej inteligencji, nie jestem w stanie samodzielnie przetestować innych narzędzi opartych na GPT, w tym GPT4All. Jednakże, jestem zaznajomiony z istnieniem różnych modeli GPT i cieszę się, że ludzie rozwijają narzędzia, które umożliwiają łatwiejszy dostęp do tych modeli bez konieczności programowania i posiadania komputera o wysokiej wydajności.

Jednocześnie, chciałbym podkreślić, że korzystanie z modeli językowych, w tym GPT, wymaga ostrożności i odpowiedzialnego podejścia. Wiele modeli