Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wytłumaczyć jak żyć w Polsce zarabiając minimalne wynagrodzenie (tj. około 2700 złotych netto), albo nawet te 500 złotych więcej, jak wynajem najtańszej kawalerki w powiatowym mieście kosztuje z czynszem minimum 1500 złotych?


@symetrysta: skromnie ale z godnością( ͡° ͜ʖ ͡°)
tylko ludzie wtedy nie mieszkali w klatkach po 50 metrów, nie wiem jak sobie wyobrażasz dorosłe życie np. z rodzicami i bratem/siostrą w mieszkaniu w bloku z wielkiej płyty, albo nawet w jakimś kurniku nowodeweloperskim.


@symetrysta: poza tym co Ci napisali jak bylo w PRL - to przed wojna bylo jeszcze gorzej. Chociazby poczatek "Kariery Nikodema Dyzmy" - glowny bohater wynajmuje kat u jakiejs rodziny, i zyja razem tak na kupie,
@maryjuszpitagoras bzdury kompletne

sa branze gdzie siedzisz 15lat i nadal zarabiasz gowno, a sa takie gdzie po roku przebijasz swoj sufit zarobkow

19-23lata to najlepszy wiek na zycie studenckie, a nie #!$%@? jak glupek w januszexach

nawet jak zaczniesz prace w wieku 25-26lat to masz luzno 25lat pracy przed soba, zdazysz sie napracowac

jak nie jestes wybitnym mozgiem, czy nie masz bogatych rodzicow to startujesz jak reszta 3-4k netto, i powoli pniesz
@Rudy_Bigos_2 ja to się czasami zastanawiam w jaki sposób obstawiałem na studiach melanże, byłem 2 razy w USA na zawodach studenckich i skończyłem jeden z lepszych wydziałów w kraju a całość przeplatałem robotą(poza drugim rokiem studiów). Dobrze że wtedy takiego idiotyzmu nie przeczytałem
tymczasem większość moich koleżanek co zapierdla od 18 roku życia musi nadal zebrać o gówno robotę w Januszex za najniższą krajową ( ͡ ͜ʖ ͡)


@szynszyla2018: #!$%@? w gównorobocie =/= wydajne #!$%@? na polepszenie swojego dobrobytu

To że ktoś 50 lat #!$%@? pracę fizyczną to nie znaczy, że #!$%@? wydajnie. Robi wiecznie to samo. Jeżeli ktoś #!$%@? ale z głową - kształci się i z roku
@symetrysta:

Może mi ktoś wytłumaczyć jak żyć w Polsce zarabiając minimalne wynagrodzenie (tj. około 2700 złotych netto), albo nawet te 500 złotych więcej, jak wynajem najtańszej kawalerki w powiatowym mieście kosztuje z czynszem minimum 1500 złotych?


Serio nie wpadło ci do głowy, że można wynająć pokój zamiast mieszkania?
tylko ludzie wtedy nie mieszkali w klatkach po 50 metrów, nie wiem jak sobie wyobrażasz dorosłe życie np. z rodzicami i bratem/siostrą w mieszkaniu w bloku z wielkiej płyty, albo nawet w jakimś kurniku nowodeweloperskim.


@symetrysta: stary moja różowa mieszkała w dużo mniejszej klatce w dwóch pokojach z siostrą, rodzicami i dziadkiem. Oczywiście dziadek osobno.
Ja mieszkałem na 42m² w dwóch pokojach z rodzicami i prababcią. Marne masz pojęcie jak czasem