Wpis z mikrobloga

@symetrysta: przecież od zarania dziejów było tak, że ludzie mieszkali w kilka osób w jednym domu/mieszkaniu. Mieszkanie samemu to coś nowego i nic dziwnego, że jest to w pewnym sensie luksus i nie każdego na to stać.
Zauważ, że przy parze to już jest 5400zł na miesiąc i nie brzmi to już tak źle. A mówimy tutaj o minimalnym wynagrodzeniu. W dodatku osoby najuboższe zwykle mają jakiś socjal.
@Reanef: ta, szczególnie dwudziestoparolatkowie, którzy nie mają rodziców na tyle majętnych, że utrzymają ich podczas dziennych studiów, więc muszą po szkole średniej iść pracować za minimalne wynagrodzenie, bo nie ma innej opcji, a zaocznych studiów nie zrobią, bo one kosztują, a ich i tak nawet nie stać na to, żeby nie być bezdomnym.
@symetrysta: już tłumaczę. Jak nie masz pomocy od rodziców to w wieku 19 lat idziesz na studia dzienne np polibude (bo jak masz studiować kulturoznawstwo to od razu szkoda na to czasu) i wynajmujesz pokój ze studentami za 700zl, popołudniami i weekendami pracujesz gdziekolwiek. Na 2 roku powinieneś już szukać pracy w swoim kierunku, może być nawet na minimalnej żeby zdobyć doświadczenie bo w tym wieku to jest najważniejsze. Na 3