Wpis z mikrobloga

@Jacv: Moja propozycja to nie było sztywne ramy życia pt "Jak miło przeżyć życie / Co jest sensem życia". OP pytał jak żyć za 2700zł skoro wynajem jest drogi. Podrzucam tylko propozycję jak zrobić, aby godnie zarabiać i ułożyć sobie życie bez codziennego patrzenia czy nie braknie mi na chleb. Jak najbardziej się z Tobą zgadzam, że balans w życiu jest ważny, znajomi, rodzina, imprezy ale jak ktoś zarabia 2k i
@Kliko: ale dlaczego cytujesz tylko środek zdania? XD Napisałem prawdę, na pokój we Wrocławiu trzeba mieć z 1000 złotych (pewnie na te najtańsze), za tyle można wynająć kawalerkę w jakiejś dziurze 20k mieszkańców, w której za to nie ma w ogóle pokoi do wynajmu, bo nie ma studentów, więc się nie opłaca.
@radziuxd: nie, oczekuję żeby zarabiając trochę ponad minimalną było stać człowieka chociaż na mieszkanie w klatce 25m i na kupienie sobie po za jedzeniem chociaż butów na zimę, albo dwóch par spodni na rok.
@editores: nie, uważam że ceny wynajmu mieszkań powinny być realne, a nie jak teraz, że żeby wynająć mieszkanie (klatkę) 25 metrów i mieć co jeść, trzeba zarabiać dwie minimalne wypłaty.
@symetrysta: Ceny wynajmu są realne. Dlaczego oczekujesz, że ktoś towar o wartości 500 tys. wynajmie ci za 500zł? Ma dopłacać? To już lepiej, żeby mieszkanie stało puste. Przynajmniej się nie niszczy.
Tym bardziej, że po kilku latach twojego mieszkania trzeba będzie włożyć w remont kilkanaście tysięcy.
Jeżeli mało zarabiasz, to mieszkaj wspólnie z 5 osobami, albo z rodzicami. Tak to funkcjonowało zawsze. Masz nierealne wymagania.
Samodzielne mieszkanie to luksus.
@symetrysta: Kiedy wchodziłem w życie i zaczynałem zarabiać - całkiem nieźle - kilka krajowych, to i tak mieszkałem z dwoma kolegami. Każdy miał swój pokój. Dopiero po jakimś czasie odłożyłem kasę i kupiłem kawalerkę.
Dlaczego młodzi ludzie uważają, ze teraz od razu powinni mieć mieszkanie? Nie rozumiem.
@szynszyla2018: hihi ależ to jest piękne prawda? Drugi najbardziej plusowany komentarz do wpisu, że ludzie po 10 latach pracy wskoczyli na poziom niemieckiej minimalnej krajowej, czyli po 10 latach doświadczenia zawodowego mają tyle samo co człowiek który idzie do swojej pierwszej pracy i nie umie nic. Ewidentnie widać, że wszystko tutaj jest w porządku.
A noi mediana zarobków w Polsce to 3300 pln netto. Czyli 80% polaków za tyle pracuje, po