Wpis z mikrobloga

Zabrałem swoją chińska żonę do Polski. Ogólnie wstyd i zażenowanie. Stwierdziła że w #polska jest jak 30 lat temu w #chiny tzn. zacofanie, nie ma normalnych dróg, ogólnie brak transportu i połączeń miedzy miastami. Nie mogła się powstrzymać od śmiechu jak zobaczyła EN57 na stacji w #katowice gdzie napadli ją żule jak zostawiłem ją samą na dosłownie dwie minuty (plus inne atrakcje jak jedyna ubikacja na cały dworzec i to płatna, niedziałające schody ruchome, brak wi-fi i smród bezdomnych) Jechaliśmy #pkpintercity do #krakow z prędkością 50km/h, pociągiem w którym sra się przez dziurę na tory. Do tej pory kiedy w Chinach jedziemy bezszelestnie pociągiem ponad 300km/h moja żona odtwarza stukot naszego intercity na torach "tu TU tu TU tu TU" Ciężko jej było zrozumieć że samochody w Polsce są szybsze od pociągów a nasze "autostrady" mają tylko dwa pasy w jednym kierunku i brak pasa awaryjnego. Była przerażona jak ludzie w takich warunkach jadą powyżej 170 km/h (aha, na pierwszej stacji benzynowej w Polsce za niemiecką granicą, po wyjściu z ubikacji napadli ja cyganie z perfumami i zegarkami). Zafascynowała ja subkultura żuli z którą pierwszy raz się spotkała jak wylądowaliśmy z Chin w #berlin gdzie celnie rozpoznała ich narodowość po naszym reprezentacyjnym słowie na K. Potem w Polsce było ich Jeszce więcej i ciężko mi było wytłumaczyć kim oni są i np. "dlaczego nie piją po pracy?" Z innych atrakcji to niedziele niehandlowe i brak możliwości zakupu miętowych papierosów albo tabletek antykoncepcyjnych bez zgody lekarza. Stwierdziła że Polacy są ponurzy i agresywni ale nie dziwi się skoro muszą mieszkać w takim kraju.
Z plusów to podobał się jej rynek w Krakowie i ogrody przy domach jednorodzinnych. Z całego pobytu udało mi się sklecić jeden pozytywny materiał z wizyty w Wiśle gdzie reagowała na nasze jedzenie.
#zalesie
LuckyStrike - Zabrałem swoją chińska żonę do Polski. Ogólnie wstyd i zażenowanie. Stw...
  • 281
@LuckyStrike: śmieszny wpis jak na mitomana. Życzę bana XD
Żonka w szoku że auto szybko jechała meanwhile jej kraj jest największym eksporterem nagrań z śmiertelnych wypadków komunikacyjnych XD
@LuckyStrike: jak tam demokracja w Chinach, może i kraj interesujący ale obywatel ma tyle do powiedzenia co żyd podczas okupacji. Można narzekać na Polskę i słusznie w wielu kwestiach ale nikt Cię nie spałuje za to że wyjdziesz skrytykować władzę. Poza tym Chiny do perfekcji opanowały monitorowanie obywatela a jak wbiją się w Tajwan to zobaczymy czy taki cud będzie;) nie życzę nikomu wojny ale różnie być może
Sęk w tym że w przeciwieństwie do nas oni dążą do lepszego.


@RobertinoIncelino: ty weź doczytaj o kondycji finansowej chińskiej gospodarki. Nie wierz w to co chińczycy ci pokazują na temat poziomu życia. Nigdzie nie chwalą się się wsiami, kopalniami i całą biedotą pracującą w strasznych warunkach za grosze.

No chłopie dla was to on robi to za hajs, ale tak ma inteligenty człowiek, że chcę trochę poszturchać ludzi żeby ich
@JacobKawa: W punkt. Jakieś 8 lat temu w Chinach jakaś pani przy mnie w pociągu zaczęła sobie obcinać paznokcie u stóp oczywiście wszystko leciało na podłogę i dookoła jak śmieci, które wyrzucają DOŁOWNIE WSZĘDZIE, ale po kilku dniach człowiek się do tego "przyzwyczaja", bo tam tak jest xD I taki śmieć śmieje się z Polski? Ten wpis to 100% wykopowego bólu dupy na Polskę i to robi się już mega żenujące
@LuckyStrike: wolę naszych żuli i autostrady dwupasmowe, ale przynajmniej mogę nawyzywać zasranego karakana z Żoliborza w internecie i nie zamkną mnie w Sztumie, nie muszę skanować ryja po zakupach w sklepie, mogę wejść na każdą stronę internetową bo nie ma cenzury, dostanę pożyczkę bez social credit, a jak ktoś leży na ulicy po wypadku/zasłabnięciu to mu się pomaga a nie przechodzi obojętnie. Wolę żyć w demokracji a nie komunizmie. Ale jak
@LuckyStrike Nie wiem, nie byłem w Chinach. Możesz mówić, pisać jak ten kraj jest nowoczesny w porównaniu do Polski. Natomiast, patrząc na system wartości: kult masy, ograniczenie wolności bogacenia się, wyzysk ludzi, wspieranie totalitaryzmów, klepanie po plecach Putina i wiele innych antywolnościowych oraz antyludzkich zachowań rządu puchatka. Ten kraj dorobił się wyłącznie na bezczelnym #!$%@? europejskich/amerykańskich patentów, braku poszanowania dla natury i jej dewastowaniu. Nie zarzucam chińczykom braku pracowitości, tylko pluje na
@LuckyStrike XD Będąc w Barcelonie ludzie mnie ostrzegali w komunikacji miejskiej przed kieszonkowcami i kradzieżami. Niedawno słuchalem na kanale sportowym jak dziennikarzowi #!$%@? iPhona. Mnie i Ciebie na szczęście nikt nie okradł . Nie wszyscy jednak mają tyle szczęścia ¯_(ツ)_/¯
Zabrałem swoją chińska żonę do Polski. Ogólnie wstyd i zażenowanie. Stwierdziła że w #polska jest jak 30 lat temu w #chiny tzn. zacofanie, nie ma normalnych dróg, ogólnie brak transportu i połączeń miedzy miastami.


@LuckyStrike: I jakimś cudem ten targany wichrami dziejów mały kraik nad Wisłą ma PKB na mieszkańca o 50% wyższy niż ów komunistyczny wymarzony raj... Choć pewnie ta wartość i tak jest solidnie zaniżona biorąc pod uwagę skłonność
@LuckyStrike: Nie mogła się powstrzymać od śmiechu jak zobaczyła EN57 na stacji w #katowice gdzie napadli ją żule jak zostawiłem ją samą na dosłownie dwie minuty (plus inne atrakcje jak jedyna ubikacja na cały dworzec i to płatna,
XDDD
Cóż żule w centrum Kato to codzienność ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@LuckyStrike: no to niestety śmieć... znaczy kolego musisz przeprosić Azjatkę ze jako Polak byłeś jej w stanie pokazać takie gowno... sam mam zone Azjatkę i jest mega zafascynowana Polska zwiedzajac całą europe najlepiej wspomina Polskie góry, morze miasta co prawda nie miała okazja jeździć pociągami i nie zostawiałem jej samej czy stacjach i dworcach na pastwę innych ludzi no ale cóż jednak jako pewnego rodzaju gospodarz jesteś odpowiedzialny za to jak