Wpis z mikrobloga

Zabrałem swoją chińska żonę do Polski. Ogólnie wstyd i zażenowanie. Stwierdziła że w #polska jest jak 30 lat temu w #chiny tzn. zacofanie, nie ma normalnych dróg, ogólnie brak transportu i połączeń miedzy miastami. Nie mogła się powstrzymać od śmiechu jak zobaczyła EN57 na stacji w #katowice gdzie napadli ją żule jak zostawiłem ją samą na dosłownie dwie minuty (plus inne atrakcje jak jedyna ubikacja na cały dworzec i to płatna, niedziałające schody ruchome, brak wi-fi i smród bezdomnych) Jechaliśmy #pkpintercity do #krakow z prędkością 50km/h, pociągiem w którym sra się przez dziurę na tory. Do tej pory kiedy w Chinach jedziemy bezszelestnie pociągiem ponad 300km/h moja żona odtwarza stukot naszego intercity na torach "tu TU tu TU tu TU" Ciężko jej było zrozumieć że samochody w Polsce są szybsze od pociągów a nasze "autostrady" mają tylko dwa pasy w jednym kierunku i brak pasa awaryjnego. Była przerażona jak ludzie w takich warunkach jadą powyżej 170 km/h (aha, na pierwszej stacji benzynowej w Polsce za niemiecką granicą, po wyjściu z ubikacji napadli ja cyganie z perfumami i zegarkami). Zafascynowała ja subkultura żuli z którą pierwszy raz się spotkała jak wylądowaliśmy z Chin w #berlin gdzie celnie rozpoznała ich narodowość po naszym reprezentacyjnym słowie na K. Potem w Polsce było ich Jeszce więcej i ciężko mi było wytłumaczyć kim oni są i np. "dlaczego nie piją po pracy?" Z innych atrakcji to niedziele niehandlowe i brak możliwości zakupu miętowych papierosów albo tabletek antykoncepcyjnych bez zgody lekarza. Stwierdziła że Polacy są ponurzy i agresywni ale nie dziwi się skoro muszą mieszkać w takim kraju.
Z plusów to podobał się jej rynek w Krakowie i ogrody przy domach jednorodzinnych. Z całego pobytu udało mi się sklecić jeden pozytywny materiał z wizyty w Wiśle gdzie reagowała na nasze jedzenie.
#zalesie
LuckyStrike - Zabrałem swoją chińska żonę do Polski. Ogólnie wstyd i zażenowanie. Stw...
  • 281
@LuckyStrike: na pewno podobało jej się zamykanie w czasie covida w domu i traktowanie ludzi jak robaki w klatce xD kubuś puchatek to chyba ładny social credit Ci przydzieli za skakanie jako biała małpa w ich żółtym cyrku. Przyjechał ping pong z kraju gdzie zeżrą nawet gówno i pociągi jej się nie podobają xD
@LuckyStrike: kubus puchatek aka "prezydent" gówno-chin robi mi loda ( ͡º ͜ʖ͡º)

动态网自由门 天安門 天安门 法輪功 李洪志 Free Tibet 六四天安門事件 The Tiananmen Square protests of 1989 天安門大屠殺 The Tiananmen Square Massacre 反右派鬥爭 The Anti-Rightist Struggle 大躍進政策 The Great Leap Forward 文化大革命 The Great Proletarian Cultural Revolution 人權 Human Rights 民運 Democratization 自由 Freedom 獨立 Independence 多黨制 Multi-party system 台灣 臺灣 Taiwan Formosa 中華民國 Republic of China
Stwierdziła że w #polska jest jak 30 lat temu w #chiny tzn. zacofanie


@LuckyStrike: Ma rację. Ja powiem więcej. Polska to taka Afryka Europy. Zapytaj jakichkolwiek sąsiadów graniczących z nami czy wiedzą gdzie leży albo czy byli w tym kraju. Niby kraj w środku kontynentu a według mnie żyje się najgorzej, przez to jak ludzie od 89 roku sukcesywnie niszczą ten kraj
@LuckyStrike: wcześniej nie do końca rozumiałem czego wykopki cię tak nienawidzą, nawet próbowałem czasem coś odpisywałem obiektywnie, że nie w danym wątku nie napisałeś nic źle. Ale ten post uświadomił mi, że wykopki choć raz miały rację.
Ona nawet jak chinka nie wygląda, tylko jak karyna z polskiej wsi :D Oczywiście nie obrażając


@BornToDie69: może dlatego mu się podoba. Co nie zmienia faktu, że oglądając trochę serpentza i naszego polskiego alkoholika chińskiego to mówił, że trzeba się nauczyć które kobiety tam są atrakcyjne a które nie. Bo dla nas może się wydawać atrakcyjna a Chińczycy by Cię wyśmiali.
US). W Polsce nie da się normalnie i spokojnie żyć. Polska to taki "kraj dla ZARADNYCH", czytaj jak nie będziesz kombinował, dymał, oszukiwał innych Polaków to nie będziesz miał nic.


@killzone: nie robię nic z tych rzeczy a mam sporo. W Polsce. Zwyczajnie wymyślasz.
@LuckyStrike: uuuuu, widac żona miala okazje poznać świat tylko ten najbogatszy, mam nadzieje ze masz dobra intercyze, bo jak Tobie sie podwinie noga, ciezko zachorujesz czy cos, to tyle bedziesz widzial zone :-) A tak na serio to powiedz żonie, że bieda jaką widzi w Polsce jest wynikiem 50 lat okupacji sowieckich mongołów i cudowny system zwany socjalizmem.
@LuckyStrike: ejejej, a co twoja żona myśli o holocauście Ujgurów? Bo chyba zapomniałeś o tym wspomnieć w swoim wpisie. Oraz koniecznie wyjaw mi, proszę, co ty i twoja żona myślicie o placu Tiananmen i rozjeżdżaniu ludzi przez czołgi?
@missioncritical: a w Polsce jest w pyte ? Nie ma żadnych patologii ? Demografia ok, opieka medyczna git, sądy działają zajebiście. No walić Chiny one już upadają a polska to potęga xD. W Chinach pewne niedociągnięcia są, wiadomo. Dla Luckystrike nie przeszkadza social credit i ujgurzy w obozach. Mi zresztą też by nie przeszkadzało. Polacy tylko historia żyją, jak przegrywy. Dlatego będziecie yebani w dupę na dwa baty przez Puchatka i
a w Polsce jest w pyte ? Nie ma żadnych patologii ? Demografia ok, opieka medyczna git, sądy działają zajebiście. No walić Chiny one już upadają a polska to potęga xD. W Chinach pewne niedociągnięcia są, wiadomo.


@RobertinoIncelino: ty nawet nie masz pojęcia co porównujesz. Chiny to nadal w znacznym stopniu kraj 3 świata. Tam rozwarstwienie społeczne jest nieporównywalnie większe niż w Polsce, że o trapiących ich problemach społecznych nie wspomnę.