Wpis z mikrobloga

Zastanawia mnie taka kwestia.
Każdy lek ma skutki uboczne, a psychiatrzy wybierają, co im się wydaje albo wylosuje, bo do wyboru mają kilka leków.
Czy ktoś z was próbował poprosić o listę leków, które psychiatra ma do zaproponowania, aby samemu przeanalizować skutki uboczne z ulotki i zdecydować, które najmniej wam przeszkadzają? Jaka była reakcja psychiatry na taką propozycje?

#psychologia #leki #narkotykizawszespoko
  • 7
@Nemayu:
Ja swojemu gadam o tym, co tutaj piszemy na wykopie. Dobrze mi się trafił, bo jest dość otwarty.

Przyszedłem do niego z przepisaną wenlą 300mg i 200mg pregabaliny na sen, bo tak miałem u poprzedniego, ale jak mi po próbie s jedynie zwiększył dawkę to #!$%@? już do niego poszedłem. Także z tamtym to nawet nie było jakiejś sensownej dyskusji...

Nowy i mój obecny natomiast zweryfikował je ze mną. Powiedziałem,
@Nemayu: mozesz powiedziec zeby ci wypisal co chcesz albo nie zaplacisz za wizyte i #!$%@?. tylko nie podawaj danych najpierw bo ci #!$%@? bana na leki w IKP xd
a to sprawdzanie skutkow ubocznych jest bez sensu. wszystkie leki maja mase wypisanych, wybieranie na podstawie tego jest bez sensu bo i tak musisz wybierac to co dziala. z zasady mozna powiedziec ogolnie ze neuroleptyki to leki ciezszego kalibru niz zwykle antydepresanty
@tomeme:

wybieranie na podstawie tego jest bez sensu bo i tak musisz wybierac to co dziala


Czy ja gdzieś piszę o wybieraniu spośród tego co nie działa? Masz leki, które potencjalnie na ciebie zadziałają (jest ich więcej niż jeden) - lepiej testować te, których skutki uboczne są dla ciebie akceptowalne, zamiast brać lek po którym masz skutki uboczne, które już od początku były dla ciebie nieakceptowalne i nawet jeśli ten lek