Wpis z mikrobloga

ale patologia xD najpierw powinni wprowadzić jakiś podatek antyfliperski dopiero później myśleć nad wprowadzeniem takiego programu. mam wrażenie że głównymi beneficjentami bk2% nie będą ludzie bez własnych mieszkań a raczej te wszystkie sępy które zebrały się wokół rynku. czyli znowu skorzysta na prawdę wąska grupa, większość nawet samych zainteresowanych będzie w plecy

chyba że o to chodziło, brawo pis
@Dawul: korwinek idź spać lepiej XD
wstyd że trzeba takie rzeczy tłumaczyć ale:
rynek nieruchomości nigdy nie był i nie będzie wolnym rynkiem. tu wszystko jest ściśle regulowane a tylko od jakości tych regulacji zależy czy będzie on przyjazny czy nie dla ludzi którzy, powiedzmy, korzystają z nieruchomości zgodnie z ich pierwotnym przeznaczeniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kaczafi8: tak trzeba wszystko regulować, zabronić, opodatkować, wtedy na pewno się uda ( ͡° ͜ʖ ͡°). W PRL przecież się udało, ludzie zaczęli odpowiednio używać waluty, a nie na niej spekulować. Tak było.

Wiesz dlaczego nieruchy poszły tak w górę? Bo bank centralny postanowił przestać być niezależny i to na calym świecie. Zamiast trzymać stopy procentowe trochę powyżej inflacji, żeby ludziom opłacało trzymać się kasę na lokacie
@kaczafi8: a ja się zastanawiam jakim cudem flipperzy chcą z tego korzystać. Bo rozumiem że fliperzy zamiast mieszkać na swoim wynajmują u rentiera (w końcu takie to modne, zachodnie) albo mieszkają u mamusi?

uczestnik nie może być właścicielem żadnego mieszkania ani domu (dotyczy także spółdzielczego prawa do nieruchomości). Co ważne, z udziału w programie wykluczone są także osoby, które już kiedyś miały na własność mieszkanie lub dom, nawet jeśli od tamtej
@kaczafi8: ah trzeba trochę powyzywac lepiej się czujesz co ( ͡° ͜ʖ ͡°)? Wystarczy korzystać z narzędzi, które są, a nie tworzyć tony niepotrzebnego nikomu prawa, które już Cię ekscytują, a na które zaraz będziesz narzekał xD
@Rinter: proste, zaczną kupować nowe nieruchomości albo zawyżać ceny tych już wystawionych, mogą masowo rezerwować mieszkania, a potem odsprzedawać cesje, jest milion sposobów.
tak wprowadzić podatek antyfliperski albo ustawa zdelegalizować flip i jakąkolwiek spekulacje xD.


@Dawul: od strony technicznej jest to bardzo proste, można wprowadzić dwie stawki podatku od transakcji zależnie od tego jaki czas mieszkanie było własnością danej osoby, dokładnie jak to jest od dawna z gruntami i jakoś funkcjonuje.
no i po co? Serio mieliśmy najlepszą okazję na to, żeby ceny mieszkań się same wyregulowaly, to przyszli politycy cali na biało i essa.


@Dawul: to są w zasadzie dwa rozdzielne tematy. Opodatkowanie na wzór obrotu gruntami zabijałoby flipy z uwagi na obcięcie im konkurencyjności albo konieczność kiszenia kapitału minimum 5 lat. W obrocie gruntami takie coś funkcjonuje właśnie po to, żeby nie robić z nich narzędzia spekulacji, więc ustawodawca miał
@munioman: czy ja wiem różnie to bywa, często ludzie kupują działki rolne, potem je odralniaja, dziela i robią z tego budowlane. Moim zdaniem jezeli byłaby odpowiednia koniunktura to by je po prostu posprzedawali i tyle.