Wpis z mikrobloga

Jakaś zbiorowa głupawka ogarnęła ostatnio expertów z twittera. Inflacja poza projekcją, ilość pieniądza rośnie prawie 10%, a uwaga skupiona wokół mglistych obietnic rządowego programu kredytów 2%.

Jakoś to będzie w narodzie mocne jak nigdy XD

Tymczasem najbardziej prawdopodobnym scenariuszem na teraz, biorąc pod uwagę dane makro, jest dalsze, mocne podnoszenie stóp procentowych.

Stawiam, że nie będzie żadnego programu pompowania deweloperki, ale wywieszenie przez NBP białej flagi, default ludzi, którzy pobrali po kule na promocji 0%. A program rządowy będzie polegał na tym, aby ten proces jak najbardziej złagodzić co by się nie załamał system finansowy.

#nieruchomosci #gielda #ekonomia #gospodarka #inflacja #wkpinvestments
  • 17
@affairz: : moim zdaniem źle obstawiasz. będzie kontynuacja strategii czempionów, tzw. JAKOŚTOBĘDZIZMU - #!$%@?, ale przynajmniej #!$%@? dla wszystkich


Dokładnie, pis nigdy nie wywiesi białej flagi, będzie brnął w swoje wspaniałe pomysły dopóki ten tytanik nie zatonie.
@affairz: Litwiniuk pytany wczoraj w GW wyśmiał pomysł obniżek stóp procentowych przed 2025 i wytłumaczył jak krowie na rowie, że projekcja zakłada spadek inflacji przy niezmienionych stopach. Tymczasem inflacja już wybiła ponad projekcję, więc już jest sygnał, że stopa na obecnym poziomie działa za słabo. No więc jakośtobędzizm, ok, ale ile jeszcze reaktor wytrzyma?
@mickpl: nie wiem, ale w RPP mamy jak wiesz dwa obozy i Litwiniuk należy do tego, który nic nie może
"inflacja wybiła poza projekcję" to brzmi jak co tydzień u glapy na chacie.
te wybory w takim momencie to wielki dramat, na jakiś propisowskim twitterku gospodarczym macronext pisali ostatnio że waloryzacja na 1000+ do wyborów jest prawie pewna, także ja myślę, że guma do wyborów będzie jeszcze wielokrotnie bardziej napięta niż
Jakaś zbiorowa głupawka ogarnęła ostatnio expertów z twittera. Inflacja poza projekcją, ilość pieniądza rośnie prawie 10%, a uwaga skupiona wokół mglistych obietnic rządowego programu kredytów 2%.


@mickpl: wez pod uwage, że póki co jedziemy bez kreacji pieniądze ze swapu/kreacji ojro na pln w ramach KPO ( nie wiem jak standardowe środki z UE 20-27 które ruszyły w 23 w teorii...)

( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡°
Stawiam, że nie będzie żadnego programu pompowania deweloperki, ale wywieszenie przez NBP białej flagi, default ludzi, którzy pobrali po kule na promocji 0%. A program rządowy będzie polegał na tym, aby ten proces jak najbardziej złagodzić co by się nie załamał system finansowy.


@mickpl: w bajki wierzysz xD będzie kredyt 2% a i 0% sie znajdzie do tego wakacje kredytowe 2.0 i 15 emerytura. Stopy ani drgną do wyborów.
@mickpl: ale Glapa ma cały czas większość w RPP i to, że coś ma sens, lub że byłoby dobre dla kraju nie ma najmniejszego znaczenia. Po nich choćby potop, żeby utrzymać się u władzy Glapa i reszta pisiorów zrobią praktycznie wszystko.