Wpis z mikrobloga

@xydeN-: bo zamiast wywieźć do pszoka to lepiej w las. W sumie te pszoki to tez niezła patola, zawiozlem starą kanape - nie wezmą bo nie posortowane, jak dam osobno drewno, pianke, material, metal to wezmą. Zabralem, wystawilem przed domem ktos sobie wzial. Obok pszoku jest lasek - w nim jest chyba drugie tyle smieci co w pszoku.. też troche patola..
@xydeN-: dopiero dziś odkryłeś, że ludzie zbydlęcieli przez ostatnie 10 lat kompletnie? liczy się tylko ja i moja kasa :/
straszny jest ten upadek :/
@xydeN-: Mam rozwiązanie:
1. Podnieść ceny za wywóz śmieci jeszcze bardziej
2. Utrudniać wywóz do PSZOK (segregacja materiałów które przyjmą, a które nie)
3. Zmniejszać ilość worków na odpady typu bigbag z 4 na 2

Wtedy będą zajebiście czyste lasy.

PS. lasy to niech sobie sprząta firma "Lasy Państwowe" są ich oraz w ich kwestii jest porządek.
Pozdrawiam
@Hipodups: Tak, oficjalnie nie możesz tego wyrzucić. Oczywiście jak zawiniesz w worek i wrzucisz do zmieszanych to wezmę i nikt się nie dowie, ale formalnie powinieneś posortować, zawieźć do PSZOKu jeśli to odpady z twojej prywatnej aktywności konsumenckiej a jeśli to odpady z działalności zarobkowej to PSZOK tego nawet nie weźmie i musisz szukać firmy która to zutylizuje (wywożąc po prostu na wysypisko, ale za hajs rzędu 2000 PLN/tona xD)
@slane well yes but actually no.
Większość ludzi nie wywala śmieci do lasu bo utylizacja jest jakoś droga, tylko dlatego że nie dorośli do odpowiedzialności za swoje otoczenie a kary za śmiecenie są śmiesznie niskie.

Tak samo było z przekroczeniami prędkości. Kiedyś w #!$%@? ludzi latało 100+ na ograniczeniu do 70, albo 180 na autostradce, bo dostawali za to jakieś pisiont groszy mandatu. Teraz jak płaci się słono, to ludzie jakoś potrafią
@xydeN-: Dokładnie rząd Beaty Szydło wymyślił że dorobi się przy okazji wprowadzania systemów ewidencji odpadów. Poobkładali wszystko złodziejskimi opłatami. W efekcie od razu w całym kraju była seria podpaleń najgorszego syfu. To chłopskie babsko ma na rękach katastrofę ekologiczną.