Wpis z mikrobloga

@rol89: zdolność kredytowa w większości banków to:

**(płaca netto - stałe koszty) * 80**

jako stały koszt przyjmuje się często 800 zł

czyli zarabiając 5000 netto można już dostać kredyt na kwotę: 336 000 co razem z wkładem własnym daje już sensowne mieskzanie w większości miast wojewódzkich.
W tym wypadku oczywiscie mozna brać kredyt z żoną ale jeżeli ktoś jest singlem to ma problem.

No i to mieszkanie za tyle w miastach wojewódzkich to zazwyczaj jakaś kawalerka w której ciężko założyc rodzinę.


@mackbig: Jako singiel chcesz zakładać rodzinę?
@mackbig: 1.5 roku temu w centrum Szczecina kupiłem mieszkanie 72m użytkowe, trzy pokoje niezależne, 80m po podłodze za 460k w stanie gotowym do zamieszkania. Na poddaszu kamienicy więc efektywnie 100k zaoszczędziłem, bo nie każdy chce mieszkać na 4 piętrze bez windy, ale w blokach poza centrum da się kupić sensowne za takie kwoty.
@JC97:

Jako singiel chcesz zakładać rodzinę?


Jak wezme kredyt a 2 lata później poznam kobietę to tak.

@suslogon-szczecinski: Cięzko mi powiedzieć jak to wygląda w każdym mieście ale w Lublinie za około 350k teraz kupi się kawalerkę. Oczywiscie czasem trafią się okazje zeby cos wyhaczyć taniej.
@hadrian3: to trochę mit jeśli mieszkanie jest wykonane zgodnie z nowymi standardami (moje oddane było w 2013). W niektórych miejscach mam metr izolacji, na szybach od strony dachy mam przyciemniające rolety. Latem temperatura nie przekroczyła 27*C. Jest to nadal ciepło, ale to już temperatura komfortowa. Jak do tego dodasz zwykły wiatrak to jest okay. Liczyłem się z montażem klimatyzacji, ale po pierwszym lecie zrezygnowałem/oddaliłem ten pomysł.
@BurzaGrzybStrusJaja: Tak na prawdę trzeba by było zapytać jakiegoś doradcę kredytowego, ale i oni raczej będą jechali na domysłach (tylko po prostu na większej próbie). Przy kredycie przedstawiasz wyciąg z konta i pamiętam, że mnie pytali dodatkowo o miesięczne wydatki, które wpisałem w takiej wysokości, w jakiej "się wpisuje". Nikt nie kazał nic liczyć, 1-2k czy ile to tam było wpisane z palca i pora na CSa. Tylko ja nie musiałem
czyli zarabiając 5000 netto można już dostać kredyt na kwotę: 336 000 co razem z wkładem własnym daje już sensowne mieskzanie w większości miast wojewódzkich


@suslogon-szczecinski: przy takim kredycie obecnie rata to 2900 zł. Mam mieszkanie w wojewódzkim z mniej więcej takim kredytem właśnie. Czynsz 800 zł, ubezpieczenie, 150 zł, rachunki kolejne 200-300 zł. Gdybym zarabiał 5 tys. na rękę to bym umarł z głodu po 2 miesiącach. A jakby stopy
@BurzaGrzybStrusJaja: Chyba Grajewie i w kawalerce.... 30 zł za osobe śmieci, żyjąc sam 987 zł za czynsz a gdzie tam reszta opłat. I dodam że mówimy o Bytomiu ;) Jedyne co to mieszkanie "większe" bo 77m. Chociaż to jest że tak powiem normalne mieszkanie na posiadanie rodziny 2+2.
@hadrian3: Niestety takie uroki mieszkania w aglomeracji śląskiej :| Na bliźniaka nie było mnie stać to wziąłem 77m. mieszkanie godząc się na wysoki czynsz :/ Poza tym, mając bliźniaka to chyba nie płacisz czynszu.