Wpis z mikrobloga

Midel zrobił wywiad z Pudzianem.

Pudzian mu tłumaczy, że jak ktoś liczy jakieś ROI to jest chyba niespełna rozumu, bo jak odliczysz koszty, podatki, okresowe remonty i przestoje to te ROI można sobie w pompe wsadzić. Wzrost na kwadratach wynika wyłącznie ze wzrostu ich wartości w czasie.

Midel robi minę jakby chciał zaraz zakończyć wywiad.

Pudzian na koniec dodaje, że go cieszy że nie ma leasingów, nie ma kredytów. Święty spokój to podstawa jego filozofii, a nie owczy pęd na kredyt.

Midel zakłopotany. Życzy widzom świętego spokoju XD Chyba coś poszło niezgodnie ze scenariuszem.

#nieruchomosci #pudzian #polskiyoutube #inwestycje trochę #heheszki
  • 33
Wzrost na kwadratach wynika wyłącznie ze wzrostu ich wartości w czasie.


@mickpl: Trochę tak, ale jednak utrzymanie nieruchomości coś tam kosztuje, więc najem pozwala pokryć te koszty zostając +/- ze wzrostem wartości samego nierucha.
@mickpl co ty pieprzysz człowieku pierwsze mieszkanie kupiłem mając 22 lata za 69 tys brałem za nie 750 do 1000 PLN teraz jest warte 150 tys . Weź sobie policz z tego swoje Roi nawet licząc te 750 miesięcznie . Zmiecie cię z planszy na niczym tak nie zarobiłem jak na betonowym złocie. Dom sobie wybudowałem bez kredytu hipotecznego a mam 32 lata . Idź do lekarza bo od tego bólu dupy
@wacek901:
Założenie: w 2013 mając 22 lata przy stopie bezrobocia wynoszącej około 14% kupiłeś za gotówkę mieszkanie pod wynajem za 69k złotych.

Powiedzmy, że nigdy nie remontowałeś tego mieszkania, nic się na nim nigdy zepsuło i wynajmowałeś je cały czas na lewo bez umowy za gotówkę. Pomińmy nawet 750zł o których wspominasz. W tym najbardziej optymistycznym wariancie zarobiłeś 1000 * 12 * 10 = 120k złotych. 80k złotych czystego zarobku ze
@wacek901: weź pod uwagę, że 70 tysięcy w 2013 nie jest warte tyle samo, co 70 tysięcy dziś. Inflacja to słaby wskaźnik, ale nawet biorąc pod uwagę takie coś, jak mediana zarobków, ówczesne 70 tysięcy to jak dzisiejsze 110? 120? Jakoś tak.

Czyli tak naprawdę na wzroście wartości nie zarobiłeś 80 000, tylko 30-40. Oczywiście dalej to więcej, niż dostałbyś na jakimś koncie z odsetek czy co gorsza z trzymania w
@swagerstom Tak dokładnie kupiłem mieszkanie za takie pieniądze . Pracowałem na Islandii i bez problemu mogłem taką kwotę odłożyć . Oferta wynajmu tego mieszkania pojawiła się nawet tu na wykopie na tagu zielona góra więc jak chcesz to szukaj . Co do budowy domu jest identycznie sprawdź sobie AMA które robiłem z budowy . I co teraz łyso ? wystarczy nie być nieudacznikiem i nie siedzieć przed kompem w piwnicy całe życie
@wacek901: jeżeli dom postawiłeś w 2020, a mieszkanie wynajmowałeś od 2013, to przez 7 lat najmu optymistycznie mogłeś maksymalnie odłożyć 7*12*1000 = 84k pln. Umówmy się, w praktyce odłożyłeś pewnie z 50k, co nie stanowi nawet 1/3 wartości tego... domu(?), bo w zasadzie to nie jest żaden dom, tylko piętrowy składzik na miotły xd
Budynek postawiłeś w najlepszym możliwym momencie, czyli w 2020, gdzie po latach pompy były spadki, nie ma
@swagerstom no jeśli 70 m2 to dla ciebie składzik na miotły to nie rozumiem co robisz na tagu bo pewnie mieszkasz w willi 300 m2 gdzie 70 m to faktycznie garaż na dwa auta czy składzik na miotły nie będę zaznaczał jaka jest powierzchnia przeciętnego mieszkania. Myślę że odłozylem całosc tej kwoty tak samo jak teraz odkładam całość funduszy z najmu a że nie płacę za wynajem ani rat kredytu bo jestem
@swagerstom poza tym odnieśmy się do mojego pierwszego komentarza nawet niech to będzie te 50 k które sobie tam wydumałeś (gdzie ja jestem naprawdę zdeterminowanym oszczędzającym) powiedz mi jakie to jest ROI te 50 k z 69 k ? co ? Możesz mi to policzyć ? A gdybym je sprzedał ? . Powiem ci jedno betonowe złoto auuuuu up up to the moon
70 m2 to dla ciebie składzik na miotły


@wacek901: nie miałem na myśli metrażu, tylko standard tego budynku.

Myślę że odłozylem całosc tej kwoty


@wacek901: no spoko, ale zrobiłeś to głównie dzięki pracy, a nie dzięki wynajmowaniu mieszkania, które maksymalnie mogło ci dać 1/3 wartości domu

84 k za nic nie robienie to mało


@wacek901: 84k byłoby tylko wtedy gdybyś nigdy nie remontował tego mieszkania, nic się na nim