Wpis z mikrobloga

Dobry materiał od GTBT i Konrada Muzyki. Padają ciekawe wnioski.

1. Bitwa o Bachmut w znacznym stopniu przetrzebia jednostki ukraińskie, natomiast wpływ na jednostki rosyjskie jest znikomy. Stosunek strat w ostatnim miesiącu to 1:1/1:2

2. W ostatnim tygodniu stosunek w ostrzale artyleryjskim w Bachmucie to 1:5 na korzyść Rosjan. Na innych odcinkach frontu stosunek ten jest jednak bardziej wyrównany.

3. Rosjanie i Ukraińcy coraz bardziej skupiają się na prowadzeniu operacji w stylu sowieckim. Zdają się nie doceniać elastyczności i decentralizacji dowodzenia.

4. Prawdopodobnie mamy za sobą szczyt zachodnich dostaw wojskowych dla Ukrainy.

5. Ukraińcy przygotowują się do kontrofensywy. W tym celu formują trzy korpusy armijne.

Tych wniosków jest więcej, generalnie polecam cały materiał.

#ukraina #rosja #ukrainanafroncie #lagunacontent
JanLaguna - Dobry materiał od GTBT i Konrada Muzyki. Padają ciekawe wnioski.

1. Bitw...
  • 57
Od zawsze piszę, że ten dzban od GTBT ma tylko świetny montaż, ale merytorycznie to jest dno.
A żeby się o tym przekonać musiałem obejrzeć materiał o ruskich w Afryce i ich relacjach z Francją, gdzie mam jakieś pojęcie, bo bardzo dużo czytam i śledzę sytuację, również z lokalnych mediów z zachodniej Afryki.
Ten gość to typowy wykopek, który pie*doli głupoty, niczym nie różni się od jakiejś marnej dziennikarzyny, który przekazuje dalej
1. Bitwa o Bachmut w znacznym stopniu przetrzebia jednostki ukraińskie, natomiast wpływ na jednostki rosyjskie jest znikomy. Stosunek strat w ostatnim miesiącu to 1:1/1:2


@JanLaguna: nie pisz tak bo zaraz cie zwyzywają od onucy xD

edit naczelny ukrainski trol bazeman juz ci napisał ze nie masz racji xD
@JanLaguna kofman i ten muzyka zawsze podawali nie informacje najbliższe prawdy tylko maksymalnie pesymistyczne żeby potem móc powiedzieć "a nie mówiłem", ewentualnie "no jednak było lepiej niż myśleliśmy ale wszyscy się cieszą nie?"

co z tego że byli na froncie, pewnie zobaczyli zniszczenia i się jeszcze bardziej nakręcili w swoim pesymizmie
@JanLaguna nie przeszkadzają ci takie kwiatki jak w 10 minucie?

W filmie lektor: siły ukraińskie zniszczyły 7 okrętów wojennych
W tym samym czasie na ekranie tekst artykułu: Ukrainian defenders destroyed seven light motorboats
@Merdarion_PL: Będzie, ale to pewnie w przyszłym tygodniu. Jutro wrzucę komentarz o układzie Iran-AS. ( ͡° ͜ʖ ͡°) I nie pisz mi na Pan. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@owynek faktycznie, babol, nie zwróciłem uwagi bo słuchałem materiału, robiąc coś innego w tle. Znam Huberta i myślę, że nie zrobił tego przez niewiedzę. Pewnie to tylko przejęzyczenie. Aczkolwiek wiadomo, błąd oczywisty. Swoją drogą pamiętam
@M0nty: oho widzę, że kolega ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem, fakt, trudna sztuka ( ͡º ͜ʖ͡º)

zauważ, że ja nie piszę o padaniu miasta. Mnie tylko boli jedna kwestia, że Ukraińcy wytracają dobrych ludzi, wytracają ich bez wymiernych korzyści. Nie bez powodu, Amerykanie już jakiś czas temu proponowali Ukraińcom ewakuację Bachmutu.


https://wykop.pl/wpis/70595245/dzisiaj-rano-bylo-sporo-zamieszania-zwiazanego-z-s#250192905

pozdrawiam
@M0nty: No przecież upadł już dawno to, że Ukry dosyłają mobików z łapanki na przemiał na jego zachodnie przedmieścia niewiele w tej sprawie zmienia. Zdobycie miasta to zajęcie centrum i budynków administracji.