Wpis z mikrobloga

Kiedyś pytałem o o możliwość zrobienia modułu EEG z Arduino by wspomóc proces WILDa, teraz tak przeglądając sklepy z #elektronika pomyślałem że są moduły do EMG czyli mierzenia aktywności elektrycznej mięśni czy GSR czyli aktywności elektrycznej skóry, pomyślałem sobie więc że mógłby to być dobry pomysł do urządzenia (takiego dla siebie) wspomagającego medytację, relaks a przede wszystkim świadomy sen gdyż dzięki mierzeniu aktywności mięśni będzie można wiedzieć czy zasypia się podczas WILDa i dać odpowiedni sygnał elektryczny by obudzić i tak do świadomego zaśnięcia. Opłaca się takie rozwiązanie? Co o nim sądzicie?
#swiadomysen #swiadomesny #sen #sny #swiadomesnienie #luciddream #luciddreaming #ld #oneironautyka #medytacja
  • 4
@billuscher Moim zdaniem urządzenia tego typu nie rozwijają umiejętności introspekcji a WILD przede wszystkim opiera się na introspektywnej obserwacji procesu zasypiania.
Po drugie taki sygnał może za bardzo wybudzać.
Nie twierdzę że takie urządzenia nie są użyteczne, po prostu to co powyżej mi się nasunęło jako minusy.
Ciekawie można wykorzystać ciało -- leżąc ugnij rękę w łokciu. Kiedy zaczniesz odpływać w sen przedramię zacznie opadać wtedy zauważasz to i korygujesz. Albo siedząc
@Dreampilot: Mam jeszcze jeden argument przeciw: jak już się nauczę samemu wchodzić w ten stan to urządzenie stanie się zbędne. Co do sygnału też racja kopnięcie prądem nawet lekkie może wybudzić. Z drugiej strony może to też pomóc nie odpłynąć po prostu w sen, taka "kotwica", oczywiście są też różne inne ale taka w oparciu o sygnały z ciała nie wiem czy nie byłaby najskuteczniejsza. Co do techniki z przedramieniem znam,