Wpis z mikrobloga

Wczoraj mieliśmy bardzo ważną rocznicę - 12 marca 1999 r. Polska wstąpiła do NATO. Z perspektywy ostatniego roku należy to uznać za najważniejszy dzień w historii naszego kraju od zakończenia Drugiej Wojny Światowej. Upadek komunizmu byłby bowiem nic nie znaczącą datą, gdybyśmy zostali w strefie wpływów Rosji. Tam swoją drogą komunizm też podobno upadł.

#oswiadczenie #ciekawostkihistoryczne #polska #nato #wojna #ukraina #rosja
pogop - Wczoraj mieliśmy bardzo ważną rocznicę - 12 marca 1999 r. Polska wstąpiła do ...

źródło: 331968740_586681123496998_8697816315128600431_n

Pobierz
  • 90
W latach 90 byliśmy biednym post-sowieckim barłogiem z masą mięsa armataniego, a jednak widzieli w nas potencjał i nam zaufali. Tak, to był piękny dzień. Mało kto też pamięta że taki Geremek, Komorowski i reszta dzisiaj znienawidzonych polityków, wtedy też się temu mocno przysłużyła i ponad podziałami scalała ten czyn.


@eeehhh: nie ma innego takiego kraju na świecie gdzie obywatel nienawidzą tak Rosjan, i to jest piękne tylko władzę mamy zawsze
Ja się przyznaje bez bicia ,większość mojego życia a mam 42 lata,byłem przeciwko wstępowania Polski do NATO jak i do unii Europejskiej a co wiecej zawsze byłem za unią słowiańską z ruskimi w składzie ,niestety(stety) życie zweryfikowało moje poglądy .Ale rozumiem tez opinie drugiej strony bo sam byłem jej częścią że pozbywamy sie części niezależności tylko że jest takie staropolskie przysłowie ,"kiedy ludzi kupa to herkules i dupa",duzo żeczy mi się w
Upadek komunizmu byłby bowiem nic nie znaczącą datą, gdybyśmy zostali w strefie wpływów Rosji. Tam swoją drogą komunizm też podobno upadł.


@pogop: u nas dalej się niestety trzyma
@pogop: Wczoraj widziałem jak Błaszczak i Morawiecki coś tam wspominali o wejściu do NATO i dopiero teraz uświadomiłem sobie dlaczego nie wrzucali żadnych zdjęć z podpisania traktatu.
@SaycoRa: Moim zdaniem do nie były głupie decyzję

To były przemyślane decyzję pewnej grupy ekonomistów z wiejskiej na wyprowadzenie dużej ilości pieniędzy obywateli. F16 to był zakup jedynie polityczny. Podobnie się nas okrada od lat budując elektrownie atomową.
Przez członkostwo w NATO podjęto cały szereg głupich decyzji zakupowych np. F-16,które wymagają sterylnych pasów startowych,przecież w naszych warunkach geograficznych potrzebne są samoloty,które można rozproszyć jak Gripeny mogące lądować na drogach szybkiego ruchu by uzupełnić paliwo/amunicję lub Harriery,które można rozlokować niemal wszędzie.


@SaycoRa: 1. F-16 startuje z "sterylnych" pasów żeby nie niszczyć silnika i zmniejszać resursu.
2 może operować z DOL co robiono w RFN za zimnej wojny.
3 Harris to
Złomowaliśmy dobre czołgi bo przestarzałe podczas gdy modernizacja przyrządów celowniczych i mechanizmów ładowania pozwalałaby im skutecznie mierzyć się z nowocześniejszymi pojazdami bo zasięg dział tych drugich skutecznie da się zniwelować ukształtowaniem terenu.Polska to nie przepastne stepy ani rozległe pustynie.Nie ma pancerzy,które chronią,na wszelkie nowinki są wymyślane rozwiązania pozwalające chroniony pojazd zniszczyć.Czołg ma być niewrażliwy na broń inną niż przeciwpancerna i tyle.Dlatego kluczowa jest szybkość namierzania celu,strzału i przeładowania.


@SaycoRa: po co
@pogop za to jesteśmy teraz pod butem Amerykanów którzy sprawują realną politykę zagraniczna w tym kraju. spod jednego buta Pana pod drugiego. Cieszmy się i radujmy bo nowy Pan dal pełne półki w sklepie. Żałosnym jesteśmy narodem mając tak niskie standardy.
Ja się przyznaje bez bicia ,większość mojego życia a mam 42 lata,byłem przeciwko wstępowania Polski do NATO jak i do unii Europejskiej a co wiecej zawsze byłem za unią słowiańską z ruskimi w składzie


@safetirak: Można wiedzieć skąd się to właściwie wzięło w Twojej głowie?