Wpis z mikrobloga

Wczoraj mieliśmy bardzo ważną rocznicę - 12 marca 1999 r. Polska wstąpiła do NATO. Z perspektywy ostatniego roku należy to uznać za najważniejszy dzień w historii naszego kraju od zakończenia Drugiej Wojny Światowej. Upadek komunizmu byłby bowiem nic nie znaczącą datą, gdybyśmy zostali w strefie wpływów Rosji. Tam swoją drogą komunizm też podobno upadł.

#oswiadczenie #ciekawostkihistoryczne #polska #nato #wojna #ukraina #rosja
pogop - Wczoraj mieliśmy bardzo ważną rocznicę - 12 marca 1999 r. Polska wstąpiła do ...

źródło: 331968740_586681123496998_8697816315128600431_n

Pobierz
  • 90
Tak, to był piękny dzień. Mało kto też pamięta że taki Geremek, Komorowski i reszta dzisiaj znienawidzonych polityków, wtedy też się temu mocno przysłużyła i ponad podziałami scalała ten czyn.


@eeehhh: przecież wtedy nie było wyjścia, ZSRR zdechł, innego wyjścia nie było
Z tego towarzystwa tylko pan Bronisław budował Polskę reszta była uncą Rosykską lub pro Niemiecką od stuleci nasi wrogowie... Polaku myśl na kogo głosujesz
NATO było nagrodą za heroiczne akcje GROMu i perfekcyjnie wykonaną akcję Most. Również w Stanach świetną robotę nam zrobili Karski z Brzezińskim, a Olek, któremu przy przyjeździe do USA robiono pompatyczne parady na przywitanie, potem wypił flaszkę z kim trzeba ( ͡° ͜ʖ ͡°) W latach 90 byliśmy biednym post-sowieckim barłogiem z masą mięsa armataniego, a jednak widzieli w nas potencjał i nam zaufali. Tak, to był piękny
@eeehhh

Co takiego się stało, że nagle mieliśmy wszędzie pootwierane drzwi.


Oddaliśmy cały wywiad na początku lat 90 w ręce CIA; włączając w to siatkę agenturalną. To nam otworzyło drzwi do zachodniego świata.
@Kaczypawlak: Było. Równie dobrze moglibyśmy być przedłużeniem Jugosławii gdzie było potrzeba wywołania regularnej wojny do wyizolowania strefy wpływów. Pytanie tylko, o czym rozmawiał Jaruzelski z Rockefellerem w 1985 roku, bo właśnie po tym zaczęły się wte wszystkie prozachodnie akcje. Tego się nigdy nie dowiemy.
@uwierz: proste byłem skinhedem w latach '90 ,wtedy skinhedowski przekaz był taki że USA to żydzi ,nie wiem jak jest teraz ale ja zawsze od dzieciaka byłem zawsze za Polską i mi to imponowało ze starsi #!$%@?ą coś tam o wielkiej Polsce itd,słuchałem konkwisty 88 i legionu ,tylko żeby mnie nikt źle nie zrozumiał absolutnie nie odcinam sie od tamtych chłopaków ,myślę że poza tymi z góry większość jest tak samo
@eeehhh: A za co w tym samym roku NATO było nagrodą dla Węgier i Czech? A potem w 2004 dla Bułgarii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Estonii, Łotwy, Litwy? Nie dołączyliśmy za żadne zasługi tylko za to, że było to korzystne i dla nas i dla NATO. My dostaliśmy gwarancję bezpieczeństwa, a NATO przesunięcie "granicy" na wschód.
@pogop jakiś czas temu oglądałem debatę o kosztach przyjęcia nas do NATO i wyszło, że dobrze nas wydymali, bo musieliśmy się podporządkować i sprzedać za poparcie sporo majątku narodowego, ale co by nie gadać... opłacało się ¯_(ツ)_/¯
@pogop: A ktoś pamięta z głowy, kto znajduje się na tym zdjęciu?

Rozpoznałem tylko Madeleine Albright i Bronisława Geremka, który był wtedy ministrem spraw zagranicznych.
I w sumie nic dziwnego, że tylko ich. Pozostałe osoby to Jan Kavan i János Martonyi, czyli ministrowie odpowiednio Czech i Węgier, które to kraje zostały przyjęte do NATO razem z nami.

A największa ciekawostka jest taka, że na nasze wstąpienie do NATO musiała wyrazić zgodę