Wpis z mikrobloga

@mario1979: nie mogę zrozumieć jak r0sjane moga coś takiego popierać.

Przecież gdyby kazano mi iść strzelać w Pepiczków (Czechów) czy atakować Słowację i zabijać cywilów wolałbym wylądować w więzieniu albo przy pierwszej okazji sam bym sobie strzelił w nogę albo poszedł na siłkę złamać sobie nogę w kolanie żeby nie zabijać niewinnych cywilów, a Ci jeszcze popierają ataki na infrastrukturę cywilną i daję medale zbrodniarzom wojennym...

A Ukraina to niby dla
Przecież gdyby kazano mi iść strzelać w Pepiczków (Czechów) czy atakować Słowację i zabijać cywilów wolałbym wylądować w więzieniu albo przy pierwszej okazji sam bym sobie strzelił w nogę albo poszedł na siłkę złamać sobie nogę w kolanie żeby nie zabijać niewinnych cywilów,


@KakaowyTaboret: a jakby kazali strzelać do ruskich? Na przykład mówiąc, że wszyscy popierają tam wojnę, więc pewnie zasłużyli?
a jakby kazali strzelać do ruskich? Na przykład mówiąc, że wszyscy popierają tam wojnę, więc pewnie zasłużyli?


@tomtom666: To zależy:

a) przed czy po agresji na Ukrainę?
b) czy Rosja groziłaby atakiem np. atomowym na mój kraj?

bo jakoś nie kojarzę by Ukraina groziła zbombardowaniem Moskwy co mogłoby usprawiedliwiać uderzenie wyprzedzające. Gdybym w telewizji madre głowy mówiły, że Słowacja zbombarduje Warszawę to bym nie uwierzył i nie chciałbym brać udziału w
@KakaowyTaboret: ale jakbyś usłyszał, że grożą (nie żeby grozili, tylko to byś słyszał codziennie w telewizji i widział w internecie), to już nie miałbyś problemu?

I pewnie Czesi nie powinni mieć problemu z zaoraniem Polski, bo Polacy są przeciwni prawu do aborcji?
ale jakbyś usłyszał, że grożą (nie żeby grozili, tylko to byś słyszał codziennie w telewizji i widział w internecie), to już nie miałbyś problemu?


@tomtom666:

tylko jeśli miałbym dowód w ataku Czech na pokojowy kraj. np. na Słowację w sytuacji gdy nie miałbym innych źródeł informacji niż rządowe (zablokowany nawet reddit i inne zagramaniczne strony) przypominam też, że Ukraina była nazywana bratnim krajem przez Rosjan ;) z tego co wiem to
nie mogę zrozumieć jak r0sjane moga coś takiego popierać.


@KakaowyTaboret: ostatnia prywatna telewizja w Rosji została zamknięta w 2008. Non stop pompują im we łby propagandę, mają własną wersję historii, izolują się od świata żyjąc we własnym #!$%@? historią swojej potęg. non stop syndrom oblężonej twierdzy, Rosjanie od razu stwierdzą że to fake i zachodnią propaganda.

Nigdy nie mieli wolności, a gdy mieli szansę to wybrali sobie Putina. Od tysiąca lat
@KakaowyTaboret: ale jakie ataki na szpitale, jakie gwałty, jaka infrastruktura cywilna, przecież wszystkie źródła jakie masz mówią, że to siedziba nazistów i to oni gwałcą, bombardują szpitale i nie dokarmiają głodnych kotków.

Pytałeś, jak można takie coś popierać. Masz odpowiedź. Sam byś popierał.
ba nazistów i to oni gwałcą, bombardują szpitale i nie dokarmiają głodnych kotków.


@tomtom666:

Po pierwsze:

gdybym miał tylko źródła rządowe to jak pisałem- poparłbym tylko w momencie dowodów, że Ukraina jest agresywna np. w momencie zaatakowania Słowacji przez Czechy. Ukraina nikogo nie zaatakowała. Postarałbym się też sprawdzić strony internetowe kraju który będę atakował.

Po drugie- uważasz, że bezgranicznie wierzą w rosyjską propagandę kraj który przeżył ZSRR gdzie zgodnie z propagandą
@KakaowyTaboret: no tak, tak jak dziś robisz taki dokładny research, ile procent ruskich co popiera, jakie są faktyczne cele ataków i tak dalej. Pewnie wierzysz, że celowo walnęli rakietą za dziesiątki milionów w jakąś ruderę?

A ataki na infrastrukturę cywilną (elektrownie etc) to norma każdej współczesnej wojny, podczas ostatniej wojny napastniczej, w której Polska brała udział (atak na Irak) walili we wszystko. Lancet ocenił liczbę ofiar śmiertelnych tej inwazji na ponad
@KakaowyTaboret: no niestety nie wygląda tak, że ktoś sobie ogłasza, jutro zaatakujemy Pepiki. Najlepiej poprzez media odbierasz mi godność, odpisujesz jako podludzi, którzy knują przeciw tobie, nakręcasz spirale nienawiści...
To może trwać latami, ale tak zaczyna się ludobójstwo. Tak było z Żydami, tak było w Rwandzie.
Non stop pompują im we łby propagandę, mają własną wersję historii, izolują się od świata żyjąc we własnym #!$%@? historią swojej potęg. non stop syndrom oblężonej twierdzy


@ShineLow: dobrze, że u nas tego nie ma
@KakaowyTaboret: porównuję metody, jeśli uważasz, że ataki na cele cywilne są wykonywane tylko przez kraje zdegenerowane, to zalicz do tej grupy Polskę, USA, Francję, UK i w zasadzie większość świata, może oprócz Kanady.

Robiliśmy dokładnie to samo, co własnie przed chwilą określiłeś jako nie do pomyślenia w cywilizowanych krajach. Dokładnie to samo. A dlaczego nagle zacząłeś uważać, że to najgorsza zbrodnia? No właśnie.

Ta wojna powinna przekonać myślących ludzi, jak łatwo
@tomtom666

mhm. czy ludność krajów które wymieniłeś:

nazywa zaatakowane kraje brackimi krajami

protestowała przeciw interwencji zbrojnej?

sprzeciwia się atakowaniu nie tylko elektrowni ale też osiedli mieszkalnych?

nie?

no to czy Rosja:

zbiera hajs na Ukrainę i jej odbudowę po zniszczeniach

karze osoby łamiące prawo międzynarodowe

a to tylko część z różnic między interwencjami czy wojnami Polski a agresji ruskich #!$%@?ów;-)

jak widzę dla ciebie czy w czasie wojny ktoś się zachowuje jak