Wpis z mikrobloga

Pytanie do mądrych głów utożsamiających naród ukraiński wyłącznie z rzezią wołyńską i nawołujących do zaniechania pomocy?


@klintoniusz: Daj znać, gdy już będziesz wiedzieć, czy to pytanie do mądrych głów utożsamiających naród ukraiński wyłącznie z rzezią wołyńską i nawołujących do zaniechania pomocy.
@LateMacchiato: Podobnie jak głupie nawoływanie husarii odnośnie tego, że 'to nie nasza wojna' ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale jakiejś korelacji można się oszukać- chcąc nie chcąc pakujemy ogromne sumy pieniędzy korporacjom stworzonym i zarządzanym przez naród, który w historii Polski dokonał największych zbrodni na ludności, majątku i kulturze naszego kraju (na równi z kacapami).
@klintoniusz: może dla tego że Niemcy są świadomi swoich zbrodni? Widziałeś żeby szkopy wywieszały flagi ze swastyką albo nadawali szkołom imię Adolfa Hitlera albo Rudolfa Hessa?
@turfa8: Ok, teraz popatrz na skalę zbrodni jakich dokonali Niemcy i Ukraińcy i ilu krajów bezpośrednio boleśnie dotknęły ich działania. To może da Tobie odpowiedź, dlaczego w Niemczech nie nazywa się ulic i szkół imieniem Hitlera, choć po dziś dzień żyje tam odsetek osób sławiących kult nazizmu. Jakiś czas temu po starym wykopie latał ciekawy wpis użytkownika mającego ukraińskie korzenie, który tłumaczył, że w wielu rejonach kraju ludzie wiedzą o Banderze
@klintoniusz: Wołyń trzeba rozliczyć, powinni się do tego odnieść, ale nie teraz, bo jest wojna, tylko wtedy gdy (mam nadzieje) sytuacja sie uspokoi. Natomiast idąc Twoim tokiem myślenia, może niech ukraińcy wybaczą onucom Bucze, przeciez to było rok temu, stare czasy... myślmy o przyszłości...
@lubczyk: @andbatros ja powiem, bo to może być zwykły bolt czyli jakikolwiek randomowy typ który se założył koguta żeby chwilę pojeździć tym bardziej że ma mały kogut i raczej małopopularny samochód na taxi. Złotówa here.
@klintoniusz: nie jestem tym kogo pytasz, ale tak zasadniczo i faktycznie to jednak jest ogromna różnica pomiędzy stawianiem zbrodniarzom pomników i nazywaniem ich nazwiskami ulic, a sytuacją gdzie symbol dawnego reżimu (swastyka) jest nielegalny, a na samą myśl, że mogłoby paść oskarżenie o sympatyzowanie z tamtym reżimem każdy Niemiec sra pod siebie. (Oczywiśćie z historii wiemy, że przeważająca większość z nich szybko się odnalazła w powojennym Niemczech, łącznie z prawdziwymi zbrodniarzami,
@LifeReboot: Narracja odnośnie banderowców byłaby identyczna gdyby skala zbrodni była tak wielka, jak tych których dopuścili się naziści. Tym tematem żył niemal cały świat. Tematem rzezi wołyńskiej tylko my i Ukraińcy.