Wpis z mikrobloga

#szachy Ludzie pijcie ze mną kompot! Moja córka lvl 11 dokładnie pół roku temu zaczęła grać w szachy. Tzn wcześniej 2 miesiące jako samouk, od września w klubie. I parę dni temu była w pierwszej szóstce (miejsca nagradzane) Mistrzostw Śląska Juniorów w szachach szybkich! Miała najniższą kategorię z pierwszej dziesiątki, przeciwniczki grające po kilka lat, ale dała radę.
Aha, zerknąłem na jedną z końcówek, wiecie wszyscy już skończyli, tylko ona gra, kilkadziesiąt osób w kółeczku. Myślę sobie - kurde ale to musi być stres, tylko kilka sekund na zegarze. No ale wygrała, a po turnieju jak się pytałem czy się wtedy stresowała że się ludzie gapią to powiedziała "jacy ludzie? może stał tam ktoś ale nie wiem, a ogólnie to wolę grać na niedoczasie i teraz pojedziemy na 3+2" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jestem mega dumny. Nie ze zwycięstw, tylko że ona sama sobie te szachy znalazła, nikt jej do niczego nawet nie namawia. Może i ja się kiedyś odważę zagrać w turnieju o V kategorię, już zaczęła mnie przygotowywać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 53
@r4do5: dzięki, nie mam niestety, bo to szachy szybkie 10+5 bez zapisu. ale na klasyczne jak chodzi to robimy zapis (tyle że ona ciągle coś myli i i tak mamy problem)
@pwone powiem ci, że jeden chłopak co z nią grał kilka tygodni temu na turnieju 30+30 cały czas wstawał, chodził między stolikami, odkręcał i zakręcał butelkę z wodą, 2 razy wyszedł do wc. znajomi mi powiedzieli, że w niektórych klubach
@phaxi: raczej nie gra na chess.com, no i chess.com nie przyznaje ELO, ale ma elo przyznane przez FIDE. Na lichess ma niecałe 2000.
@Thorrand: polecam się zapisać, tam masz większość zawodników 1600-2100 czyli od III do I++ i to są juniorzy czyli 11-18 lat. Są też z IV ale raczej pod koniec tabeli. To mistrzostwa organizowane przez pzszach zgłoszone do fide, a nie turniej szkolny ( ͡° ͜ʖ
@atomic77:

Eeeee, nie znam się na tych ligach i punktach, serio :D
Coś tam sobie czasem grywam i tyle, amatorsko – wiadomo.

Bawi mnie tylko to, jak robią podkategorie kategorii, dzielą na milion różnych... dla dzieci, dla juniorów, dla młodzieży, dla.. dorosłych, dla starych, dla bezzębnych i tak dalej... to durne xD

Chodzi o to, żeby więcej osób mogło zdobywać miejsca i punkty, to... słabe :)

I jeszcze wynoszenie szachów jako
@atomic77:

Nie kumam kto to IM ani FM :D W każdym razie jestem sceptyczny co do tych umiejętności :D

Moim zdaniem każdego gimbusa jesteś w stanie wytrenować na tyle, by orał ludzi 20 +
Po prostu – biologia. W grach komputerowych najlepsi gracze to zwykłe gimbusy, bez specjalnie wysokiego IQ, kultury osobistej... elokwencji :)

Dlaczego w szachach miałoby być inaczej? Masz zwykłego gówniaka, który dał się wciągnąć w szachy – nie
@Thorrand

Eeeee, nie znam się na tych ligach i punktach, serio :D

Bawi mnie tylko to, jak robią podkategorie kategorii, dzielą na milion różnych... dla dzieci, dla juniorów, dla młodzieży, dla.. dorosłych, dla starych, dla bezzębnych i tak dalej... to durne xD


Aha, ok ¯_(ツ)_/¯