Wpis z mikrobloga

#szachy Ludzie pijcie ze mną kompot! Moja córka lvl 11 dokładnie pół roku temu zaczęła grać w szachy. Tzn wcześniej 2 miesiące jako samouk, od września w klubie. I parę dni temu była w pierwszej szóstce (miejsca nagradzane) Mistrzostw Śląska Juniorów w szachach szybkich! Miała najniższą kategorię z pierwszej dziesiątki, przeciwniczki grające po kilka lat, ale dała radę.
Aha, zerknąłem na jedną z końcówek, wiecie wszyscy już skończyli, tylko ona gra, kilkadziesiąt osób w kółeczku. Myślę sobie - kurde ale to musi być stres, tylko kilka sekund na zegarze. No ale wygrała, a po turnieju jak się pytałem czy się wtedy stresowała że się ludzie gapią to powiedziała "jacy ludzie? może stał tam ktoś ale nie wiem, a ogólnie to wolę grać na niedoczasie i teraz pojedziemy na 3+2" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jestem mega dumny. Nie ze zwycięstw, tylko że ona sama sobie te szachy znalazła, nikt jej do niczego nawet nie namawia. Może i ja się kiedyś odważę zagrać w turnieju o V kategorię, już zaczęła mnie przygotowywać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 53
@EpicKris:

A nie jest tak? :) Oczywiście to hiperbola, ale jakoś w zawodach e-sportowych nie ma podziału na starych i młodych – dlaczego gówniak nie może grać ze starym dziadem? Dlaczego baba nie może grać z chłopem?

To jest sprawiedliwe TWOIM ZDANIEM? Bo moim – nie :)
@Thorrand: Boże jakim smutnym człowiekiem jesteś xD Cały twój wywód można skomentować w ten sposób: "Młoda osoba osiąga wyniki w grach komputerowych/szachach/sporcie/czymkolwiek? Nie ma z czego być dumnym, bo każdego da się wytrenować, jesteś taki sam jak każdy" I jeszcze ten gówniany komentarz o IQ i elokwencji graczy, którzy coś osiągają. Idealny przykład zawistnej osoby, która umniejszy każdemu, oceni z góry żeby poczuć się lepiej. XD
@EpicKris:

No właśnie. Skoro może grać i jest to sprawiedliwe, to po co robić turnieje przeznaczone dla... kogoś tam? :)

Boże jakim smutnym człowiekiem jesteś xD Cały twój wywód można skomentować w ten sposób: "Młoda osoba osiąga wyniki w grach komputerowych/szachach/sporcie/czymkolwiek? Nie ma z czego być dumnym, bo każdego da się wytrenować, jesteś taki sam jak każdy"

@Wobbuffet
W grach komputerowych próg wejścia jest nieporównywalnie większy :) Tam nie ma podziału
@Thorrand

No właśnie. Skoro może grać i jest to sprawiedliwe, to po co robić turnieje przeznaczone dla... kogoś tam? :)


Bo organizatorzy mają taki kaprys. Co to w ogóle za pytanie xD...
@EpicKris:

#!$%@?, no pytanie jak pytanie. A co to za odpowiedź? :D
Czy jest sens by dzielić szachy na takie kategorie? No nie – jest to sprawiedliwa gra, bo warunki fizyczne / biologiczne nie decydują o wygranej. Liczy się tylko Twoje myślenie...

A jednak robią kategorie... :))

No właśnie po to, by taki OP jarał się wyjątkowością swojego gówniaka ;p No i żeby hajs się zgadzał, o ile w ogóle znajdzie
@Thorrand

A jednak robią kategorie... :))


No, w tym kategorie open skoro tak cię to boli xD

No właśnie po to, by taki OP jarał się wyjątkowością swojego gówniaka ;p


No tak, dopóki gówniak nie będzie mistrzem uniwersum to nie można się cieszyć xD w t f
@EpicKris:

Cieszyć się, a myśleć w kategoriach unikalności gówniaka / wyjątkowego skilla – to dwie różne sprawy :)

Jakoś Ci potężni wykopowi szachiści w kategoriach open to tak niezbyt niezbyt, ale zawsze wynajdą jakąś ligę dla ludzi z jedną ręką z małopolski, w której to zajmą 6 miejsce ;D