Wpis z mikrobloga

W nocy z 6 na 7 marca 2023 roku startuje nowa flagowa japońska rakieta nośna H3! Mimo, że jest ona jednokrotnego użytku to w swojej klasie wielkości konkurować ma ceną z rakietą Falcon 9 firmy SpaceX.

Więcej o rakiecie i start na żywo na Kosmonautyka.pl:
Dziewiczy start japońskiej rakiety nośnej H3 - nie przegap!

Ciekawe? Dziękuję Ci za wykop!

#japonia #kosmos #gruparatowaniapoziomu #filmnawieczor #ciekawostki #geopolityka #technologia #azja #spacex #rakiety #startyrakiet #startujacerakiety #jaxa #krajkwitnacejwisni #satelity
Pobierz yolantarutowicz - W nocy z 6 na 7 marca 2023 roku startuje nowa flagowa japońska raki...
źródło: rakieta-nosna-h3
  • 71
To, że ich rakiety potrafią wylądować to nadal nic nowego koncepcyjnie.


@GlupiLogin: a realizacyjnie? Która rakieta osiągała chociaż Leo i lądowała pionowo?

Jak ty byś chciał wylądować rakieta, z załogą, na Marsie czy księżycu, na skrzydłach czy spadochronach? To nie tylko showoff, taki był plan od początku.
@timechain ale chamie jak cię matka na melinie nie potrafiła wychować to daruj sobie internet. owszem gadacie o kosztach ale powiedziałeś też że rakieta że skrzydłami nie wyniesie żadnego ładunku co jest bzdura bo stsy że facto były rakietami z doczepionymi skrzydłami. Więc jak masz pisać bzdury kłamać i jeszcze obrażać ludzi w fajnym wątku to może zamknij mordę i idź chlac na tej melinie która nazywasz domem.
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: przecież wahadłowiec to nie była cała rakieta rakieta geniuszu. Rakieta wynosiła sam wahadłowiec. Spacex odzyskuje cały pierwszy stopień rakiety Ten pajac mówił:

No może dlatego jednorazowa może być tańsza, bo pierwszy stopień jest prostszy i nie trzeba się bawić w mumbojumbo dla tłumu jakim jest lądowanie stopnia o sile własnych silników XD

Gdzie dużo rozsądniejszym było by zrobienie tego albo za pomocą spadochronów albo rozkładanych skrzydeł i szybowaniem. A i
tańszy start - super, ale dopóki niezawodność F9 nie osiągnęła odpowiedniego poziomu, to inne opcje były lepsze nawet jeśli były droższe.


@GlupiLogin: przecież F9 jest najbardziej niezawodna rakietą. Najwięcej udanych startów bez żadnej awarii.

Ty tak sobie z dupy #!$%@? byle co. Taki automat. Wymyślasz kilka nieprawdziwych zarzutów i jak idiota nimi zasypujesz. Mumbojumbo (ʘʘ)
@Kroledyp: przecież biorę każdy argument i go obalam w przeciwieństwie do tych pajaców.

Idiotyczne zaprzeczanie, przy czym każdy ma wgląd w dyskusję i może sprawdzić jaką jest prawda.

No ale to wasza technika. Wątek długi więc piszecie cię brednie że niby ja się nie odnoszę do argumentów, licząc że ktoś nie przeczyta wątku i wam uwierzy. BO PRZECIEZ NIE PISAL Y ZE JEST ODWROTNIE SKORO WIDAC DYSKUSJE...

Ale wy wszyscy jesteście
@jamajskikanion: ale ja kibicuje każdej konkurencji jak najbardziej. Pisałem o tym w tym wątku. Czekam na dużą rakietę RocketLabu która też ma być odzyskiwała. Ja jestem ostatni do atakowania konkurencji spacex. Przecież konkurencja napędza rozwój najbardziej.

Jedynie pisze że nawet jeżeli ktoś twierdzi że jest w stanie dokonać wyniesienia na orbitę taniej niż obecnie liczy sobie spacex za F9, to nie znaczy że spacex nie może obniżyć ceny F9, bo może
Wyniesienia na F9 oferowane są kilkadziesiąt procent poniżej konkurencji (per kg na LEO).


@texas-holdem: Metryka zupełnie bez znaczenia (w zasadzie nikt nie kupuje lotów takimi rakietami na LEO poza ISS) i zresztą mocno "oszukana".

Falcon ma gówniany upper-stage (ale tani!) przez co bardzo wygodnie jest podawać do wyliczeń masę na LEO a nie wyżej. Wystarczy zauważyć że Falcon na LEO wynosi max 22.8t a na GTO max już tylko 8.3t (oba
@timechain w momencie gdy wahadłowiec był przyczepiony do rakiety stanowił część rakiety i de facto cały twór stanowił rakietę. dlatego tak ważna byla jego areodynamika i było to istotne na etapie projektowania wahadłowców. dlatego twoje pierdzielenia że żadna gdyby rakieta miała skrzydła to nie wyniosłaby ladunku to zwykle pierdzielen głupot.

a ty pajacu, chamie pospolity mówiłeś:

Nic byś nią wyniósł rakietą gdybyś dodał do niej skrzydła geniuszu.


co jest jednoznacznie zdaniem nieprawdziwym
w momencie gdy wahadłowiec był przyczepiony do rakiety stanowił część rakiety i de facto cały twór stanowił rakietę.


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: ładne fikołki. Wahadłowiec to był ładunek który wynosiła rakieta. Tylko tyle. Ile razy można powtarzać że rakiety nie odzyskiwano? Ile razy można powtarzać że STSy były tak drogie że zaorano ten program? F9 ze swoim odzyskiwaniem boosterów jest przeciwieństwem STSów bo jest najtańszym rozwiązaniem a nie najdroższym.

dlatego tak ważna byla jego
Pobierz timechain - >w momencie gdy wahadłowiec był przyczepiony do rakiety stanowił część ra...
źródło: jpg