Wpis z mikrobloga

@CzyWszystkoJestJuzZajete

Mnie bardzie dziwi, że ludzie bardziej gardzą swoim potomstwem niż potomstwem innych gatunków.

"Aborcja OK ale ani się waż skrzywdzić jakiekolwiek zwierze!"

Aborcja to jedyne słuszne rozwiązanie gdy dojdzie do zapłodnienia. Robienie istoty i zmuszenie jej do bezsensownego zaistnienia w świecie o właściwościach dla niej szkodliwych to dopiero pogarda.

#antynatalizm
Mnie bardzie dziwi, że ludzie bardziej gardzą swoim potomstwem niż potomstwem innych gatunków.

"Aborcja OK ale ani się waż skrzywdzić jakiekolwiek zwierze!"


@CzyWszystkoJestJuzZajete:

1. Ludzie to też zwierzęta.
2. Pogardą dla potomstwa jakiegokolwiek zwierzęcia jest jego robienie i/lub aprobata dla jego robienia.
3. Skrzywdzić można jedynie odpowiednio rozwinięte istoty (tj. czujące). Płód przez niemalże cały okres w ogóle się do takowych nie zalicza, co oznacza, że można (i należy) go abortować.
@HAL__9000: Na szczęście moja babunia świętej pamięci (jest w niebie już), miała 9 cioro dzieci. Prawie 10 cioro ale ostatnia reinkarnowana istota była poroniona. Ale 9 nie osobnych a wspólnych, nie niezależnych instancji wydało łącznie miliard miliardów istot do Dziś dnia w całym multiwersum. Najmłodsza mama dzięki babuni ma dwuletnią córkę a ma dopiero ta mama 16 lat. Piękna sprawa. Jej facetem 26 latek. 27 prawie. Niestety dopóki będą kreatury Twojego