Wpis z mikrobloga

najpierw się doedukuj na temat tej własności i wyboru.


@Bardzo_Wsciekla_Mebloscianka: bocianie i na #!$%@? mnie wołasz i zaczepiasz jak nie masz racji. Pajacu.

Jaki masz wybór w chinach? Kiedy tam były ostatnio wybory? No dawaj datę #!$%@? mądrusiu.

Tam do miasta nie możesz wejść jak sie w nim nie urodziłeś - taki masz kur.wa wybór. Nie masz pojęcia o czym piszesz.

Prawo własności w chinach nie istnieje cymbalisto. Wszystko jest własnością
Będzie coraz gorzej i wyłoni się z tego kasta ludzi chodząca do prywatnych szkół i wywodząca się ze starej kasy, bo oni to widzą i często pojawia się model nie używania internetu do 15-18 roku życia i siedzenie nad książkami.


@Urajah: I wychowasz technologicznego analfabetę xDD Powodzenia z takim podejściem, jak zawsze boomerzy demonizują wszystkie trendy, kiedyś to było i tak dalej. Siedźcie sobie dalej w jaskini xD
@Morf: ja po prostu porównałem życie w jednym i drugim kraju. Sądziłem że nie trzeba będzie tego nikomu tłumaczyć.

Tak jak tego że twoje wybory jako konsumenta mają wpływ na rzeczywistość.
I wychowasz technologicznego analfabetę xDD


@MarteenVaanThomm: To był przecież skrót myślowy. Jakbym miał ci rozpisać cały protokół jak to wygląda i na jakim etapie jakie technologie się udostępnia młodym to bym musiał cały elaborat napisać. Ogólnie chodzi o ograniczenie dostępu do pewnych treści, mediów i kwestie zarządzania czasem. Jeżeli chodzi o model 100% bez internetu i komputerów to tylko futuryści (np. Dukaj) i Amisze to robią lub o tym piszą.

Powodzenia
@Urajah: otototo, ja sama po sobie zauważyłam, że mam mózg poszatkowany przez tzw szybkie informacje - jakiś reel, minuta przepisu na kurczaka, garść informacji z obrazkiem, wpis na wykopie, itp. ciężko mi się skupić na czymś dłuższym. Zaczęłam czytać gazetę i szczęście w nieszczęściu nowy wykop pomógł trochę przeznaczyć czas na coś innego ;)
skąd masz takie informacje? Nie pytam żeby się przywalić, po prostu chciałbym zagłębić ten temat


@krychu789: Dukaj o tym mówił jak był w Panoptykonie (taki podcast wolnościowy). Powinno być gdzieś na YT z rok lub dwa temu.

Jeżeli chodzi o szkoły prywatne to znam temat z kilku źródeł anegdotycznych (znajomi ze studiów co chodzili do takich, paru youtuberów co czasem oglądam o tym mówiło). Zresztą wystarczy zobaczyć gdzie np. taki Eton
beka z komucha zakazać wszystko bo zwierzak się samokontrolować nie umie i musi scrollować więc tiktok zły xDDD


@DzikiWonsz221: Nigdzie nie napisałem o zakazie, ale czego się spodziewać po kimś kto myśli na zasadzie plemiennej (swój to dobry; nie swój to komuch lewak i jeszcze pewnie cyklista XD).
otototo, ja sama po sobie zauważyłam, że mam mózg poszatkowany przez tzw szybkie informacje - jakiś reel, minuta przepisu na kurczaka, garść informacji z obrazkiem, wpis na wykopie, itp. ciężko mi się skupić na czymś dłuższym


@isomalta: no właśnie - minuta przepisu na kurczaka, a nie #!$%@? na 10 stron na jakimś #!$%@? przepisy.pl, artykule na 20 klików w głoswiekopolski.pl albo pół godzinne #!$%@? w TV.

Problem był, ale taki, że
Oczywiście, że moja wina, że oglądam, ale nie sądzisz, że tak spreparowane treści są właśnie po to, żeby oglądać ich więcej? Minuta przepisu na kurczaka, potem jeszcze kolejna minuta na szybki deser, 20 minut później mam zainstalowaną apkę, żeby dodać sobie do ulubionych przepisów zupę z batatów :D

Przecież nawet są badania o tym w jaki sposób tego typu aktywność wpływa na mózg i w zasadzie całe ciało, skoro od rana serwujemy