Wpis z mikrobloga

#anc jest zdrowe dla uszu?

Zastanawiam się nad tym czy takie słuchawki są dobre dla moich bębenków.

- Z jednej strony dzięki temu mogę słuchać czegoś dużo ciszej i nie muszę katować uszu dźwiękiem ustawionym na 90%
- Z drugiej strony one cały czas coś robią i chyba jakieś wibracje docierają do ucha.

Możecie coś podpowiedzieć? Jak to wpływa na zdrowie i słuch?

#zdrowie #muzyka #audio #audiofile #technologia #technika #sluchawki #sluchawkibezprzewodowe #airpods #airpodspro #sluch #uszy
Turysta10 - #ANC jest zdrowe dla uszu? 

Zastanawiam się nad tym czy takie słuchawki ...

źródło: sluchawki anc w pociagu

Pobierz
  • 4
Możecie coś podpowiedzieć? Jak to wpływa na zdrowie i słuch?


@Turysta10: słuch z wiekiem niszczy głównie hałas, więc ANC pod tym względem pomaga. Główne zagrożenia dla zdrowia to ciśnienie, które potrafią zbudować i może to powodować nudności, dezorientację czy ból głowy. Nie wiem czy przy słuchawkach to może być tak silne jak miał znajomy po nurkowaniu, ale w moich Sony WH-1000XM4 na początku wyraźnie to czułem. Po wykonaniu jakiejś optymalizacji w
@Turysta10: badań nie znam :) ale od ponad roku używam akurat MX3 i MX4 i musze powiedzieć, ze dzięki anc zjechałem z głośnością na 1/3 chyba :) bo nie potrzeba się katować by przyjemnie słuchać :) żadnych skutków ubocznych póki co nie zauważyłem, a według spotify w ubiegłym roku byłem jako ten co wśród słuchających jest ten w najwyższej stawce: odsłcuchu za rok ;) ponad 71 000 minut ;)