Wpis z mikrobloga

Zachorowałem, dostałem zwolnienie na 2 tygodnie (trochę na wyrost bo nie wiedziałem jak długo będę chorował), po tygodniu wyzdrowiałem, więc wróciłem do pracy. Pytam HR co z tym fantem zrobić. Oni że spoko, mogą mi anulować tydzień chorobowego w systemie, ale żebym uważał przez ten ostatni tydzień, bo nie będę miał ubezpieczenia przez ten tydzień jak jestem oficjalnie chory (w sensie gdybym np. miał wypadek w drodze do pracy, ale i tak chciałem pracować z domu).

Czy moja firma właśnie chce zrobić cebula deals, żeby służba zdrowia płaciła za mój 1 tydzień pracy? xDDD

#pracbaza #prawopracy #sluzbazdrowia (ale w #niemcy)
  • 54
@Folmi Wiem że to może być dziwne, ale może chłop lubi swoją pracę? A po tych dwóch tygodniach będzie musiał bardziej zapierdzielać żeby nadgonić sobie pracę, bo wiadomo że nie zastąpią go we wszystkim podczas nieobecności jeśli nie robi na taśmie? To po co na siłę siedzieć w domu i zamulać na netflixie? Może stara się o awans i potrzebuje się przyłożyć w tym okresie żeby później pobimbać? Alee nieee, masz siedzieć
Czy moja firma właśnie chce zrobić cebula deals, żeby służba zdrowia płaciła za mój 1 tydzień pracy? xDDD

@Folmi: nie, ponieważ zgodnie z prawem przez te 2 tygodnie płaci pracodawca, a nie jakaś „służba zdrowia”.
@cucaracha: Polacy to naród krętaczy i kombinatorów, a 90% wykopków to debile xD

Nie kumają tego, że:
- koniec L4 to tylko arbitralna data którą zresztą sam sobie ustaliłem, a lekarz tylko klepnął xD
- celowo wziąłem więcej chorobowego w razie czego (nie wiedziałem, że akurat polskie prawo pracy na taki manewr elastycznego skracania chorobowego nie pozwala, co jest dosyć bzdurne, bo nie da się przewidzieć jak długo będzie ktoś chory)
@Folmi: też mnie to rozwala
szef cię wkurzył? L4
jesteś na wypowiedzeniu? L4
jest ci smutno? L4
Skończył ci się urlop? L4
i właśnie dlatego takie wykopki do niczego w życiu nie dojdą, będą patrzyły jak tu się wymigać od pracy. A potem zdziwko że awans dostał ziomek który po prostu pracuje a nie spędził pół roku na L4.
Czy moja firma właśnie chce zrobić cebula deals, żeby służba zdrowia płaciła za mój 1 tydzień pracy? xDDD


@Folmi: z tego co kojarze to sie nie da przerwac urlopu zdrowotnego.... tzn jego przerwanie i rozpoczęcie pracy oznacza rezygnacje z zasiłku chorobowego. Więc twoja firma chyba dała Ci pracowac na czarno w tym czasie... a jak to rozliczy to pewnie po prostu tak jak mieli obowiazek wyplacic ci za drugi tydzien 80%