Wpis z mikrobloga

Zachorowałem, dostałem zwolnienie na 2 tygodnie (trochę na wyrost bo nie wiedziałem jak długo będę chorował), po tygodniu wyzdrowiałem, więc wróciłem do pracy. Pytam HR co z tym fantem zrobić. Oni że spoko, mogą mi anulować tydzień chorobowego w systemie, ale żebym uważał przez ten ostatni tydzień, bo nie będę miał ubezpieczenia przez ten tydzień jak jestem oficjalnie chory (w sensie gdybym np. miał wypadek w drodze do pracy, ale i tak chciałem pracować z domu).

Czy moja firma właśnie chce zrobić cebula deals, żeby służba zdrowia płaciła za mój 1 tydzień pracy? xDDD

#pracbaza #prawopracy #sluzbazdrowia (ale w #niemcy)
  • 54
@Yenn_z-Wyspy7Slonc: ale to w Polsce, w Niemczech bez gadania lekarz mi przez telefon wypisał zwolnienie na 2 tygodnie, bo akurat o tyle go poprosiłem xD tylko mu kwitek od poprzedniego lekarza dosłałem, żeby miał dowód że faktycznie jestem chory.

A tak dużo wziąłem, bo za pierwszym razem wziąłem mniej i żałowałem, bo mi się pogorszyło, więc musiałem specjalnie się drugi raz fatygować żeby przedłużyć (°°
@Folmi: ale praca na l4 jest w sumie nielegalna :D bo za chorobowe dostaje się 80% wynagrodzenia,, ale nie pracujesz. Jak można być tak głupim ?:D
@Folmi: Właśnie podważyłeś zasadność.istnienia L4. Już nigdy takiego powinieneś nie dostać. Sądzę, że w firmie mieli ubaw z ciebie.
Właśnie podważyłeś zasadność.istnienia L4. Już nigdy takiego powinieneś nie dostać.


@MMARS: I nigdy nie dostanę, bo nie mieszkam w Polsce xD Jak już coś piszecie to przeczytajcie więcej niż pierwsze dwa zdania.
@Folmi: Wszystko dokładnie przeczytałem za pierwszym razem i podtrzymuję co napisałem.

L4 użyłem potocznie, bo sam druk w Polsce też już nie istnieje.
@Folmi: no #!$%@? debil, dostał l4 i idzie do roboty
jebnij się w to zgrubienie na końcu szyi które szumnie nazywasz głową i spróbuj sobie chociaż jedną klepkę nastawić
@MMARS: Czyli uważasz, że jak dwa tygodnie temu jakiś lekarzyna z NFZ-u na oko zaprognozował "będzie pan chory 25 dni i ani dnia krócej" to ten arbitralny zakres czasu jest rzeczą świetą wyrytą w kamieniu i tej umownej daty zakończenia L4 pod żadnym pozorem nie wolno już zmieniać, nawet jeśli zmieni się faktyczny obecny stan zdrowia? xD
Polak to najlepszy pracownik jaki może być, utną mu nogę to przyjdzie o kulach no bo co ma w domu robić? Już widzę jak Niemiec dzwoni do HR i prosi o powrót do pracy na l4 xD
@Folmi: nieźle tutaj widać januszowanie i patologię L4

No bez kitu, 90% komentujących tutaj to jak ten Ferdek Kiepski xD
Wbrew pozorom mi samemu też daleko do pracoholika (po prostu wiem kiedy warto się wykazać, a kiedy mogę se pobimbać), ale dla wykopków posiadanie spoko pracodawcy i bycie wobec niego fair (czyli nie oszukiwanie go na L4 przy każdej okazji) jest tożsame z niewolnictwem. L4 to nowa religia etaciarzy.