Wpis z mikrobloga

Co wyście skunksy zrobiły z polskim rapem!? To jest beka, cringe, XDD x 3, lol.
W piątek natrafiłam w radiu na listę przebojów polskiego rapu, pogotuję sobie obiadek i się pobujam - myślałam naiwnie.

W przerwach między piosenkami z listy były puszczane dobre kawałki wiec nie było najgorzej.
Najgorzej było jak leciała lista przebojów ()
Ich podstawowym narzędziem i przepisem na sukces jest AUTO-TUNE. Jak to brzmi tandetnie, dołożyć do tego te kretyńskie teksty które nie mają żadnego sensu ani składu, sprawiają wrażenie jakby je wymyśliło dziecko z 5 klasy, to mniej zdolne od reszty i wychodzi paszkwil którego nie da się słuchać bez wybuchów takiego śmiechu że spadam na cycki i muszę uważać żeby nie wpaść do garnka z zupą.

Całość zakończył kawałek pt. "Ona ma to coś" Pana northboii. Przecierałam uszy ze zdumienia, disco-polowcy robia rap, tzn. wydaje im się że go robią. Muzyczka, tekst, wszystko disco-polowe, wszystko. Jak obczaiłam teledysk to już w ogóle.
Chłopak przebrany za twardziela, pod przebraniem kryje się postać jakby prosto z boysbandu i nawala przyśpiewkę która na luzie mogłaby być puszczana na weselach między 'majteczkami w kropeczki' a 'ona tańczy dla mnie'.

Pierwsze miejsce zajęła Bambi, cały utwór na autotune (!), tekst bezsensowny, troche lepszy bit, całość jak dla przedszkolaków na bal wymyślony, wyrzygany, wypuszczony i nagrodzony. Gdyby nie te teksty typu: bejbe, zapalimy stuff, palę gibona, słodziakowy las - to muzyczka i instrumental pasują do żłobka i mógłby być puszczany właśnie tam, przewinięte dzieci mogłyby się do tego bawić jak nigdy. Już to widzę oczami wyobraźni. Bambi, uwaga na to, wrażliwym nie polecam: https://www.youtube.com/watch?v=md4rmVv5qDU

Apropos przewijania, właśnie sobie przypomniałam że jeden raper śpiewał o pieluchach, nie wiem, że nosi pieluchy czy coś takiego. Ktoś kojarzy?
Nadzieja w amerykańskim rapie, na świecie nadal robi się muzykę, u nas już rap RIP. Z fartem.

Wklejam disco-polo-rapo, możecie tańczyć. Zauważcie jaką ma piękną torebunię gucci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#rap #polskirap #muzyka #zalesie #gownowpis #bekazpodludzi
arinkao - Co wyście skunksy zrobiły z polskim rapem!? To jest beka, cringe, XDD x 3, ...
  • 58
@Disscord93: No sorry, jeśli taki Pezet jest w tym bajzlu i stara się trzymać barierki, to rzeczywiście rapy umarły. Zresztą nie wiem czy akurat on nie jednym z ojców chrzestnych dzisiejszych disco-polo raperów ;D
@arinkao jak słyszę tych YouTubeowych rapsow to mnie załamka dopada. Nic poza autotunem nie ma. Ani talentu ani słów. Kiedyś były festiwale hip hopu na których przesiewa o ziarno od plewu, teraz idzie wszystko poprawić komputerowo.
Mój ulubiony freestyle battle z OSTR który zakończył karierę adeptów zanim ja zaczęli ( ͡º ͜ʖ͡º)

Wklejam link bo inaczej nie działa ¯_(ツ)_/¯ https://youtu.be/Z2NEc8KicAg
@Dlugi_1111: Film niedostępny wkleiłeś. Ciekawa jestem czy istnieje jeszcze jakieś podziemie w Krakowie, Wawie itp. gdzie prawdziwi raperzy robią freestyle. Boję się że jeśli tak to różowe bambi ich zrzuca ze sceny, włącza auto-tune i nawija o paznokciach albo nie wiem o czym, iphonach ;)
@Fandolores: Gdzie jest ten wywiad? Muszę poszukać.
A weź, po prostu ku...wa to jest jakaś idiokratyczna rewolucja ()

Robią co chcą, zwykle źle, gównianie do potegi, odrzucają wszystko co szło w dobrym kierunku i tadam, jak w rewolucji kulturalnej w Chinach, dosłownie ten sam schemat. Jak to się skończyło każdy może się dowiedzieć, niedobrze.
I nie tyczy się to tylko muzyki tylko każdej dziedziny.
@arinkao u mnie działa. Sprawdź freestyle battle Giżycko 2004 z OSTR.
Są jeszcze takie festiwale ale mało popularne. Przegrywają z mainstreamem i gwiazdami z YouTube których wykonanie różni się mocno od tego studyjnego. Lepszych tekstów niż o paznokciach nie usłyszysz dzisiaj bo o czym ma dzisiejsza młodzież śpiewać? O biedzie z lat 90/00 której nie znają? Tamte teksty były prawdziwe o życiu jakie my znamy tak samo jak kapele rockowe z lat
@arinkao:

Ich podstawowym narzędziem i przepisem na sukces jest AUTO-TUNE.


autotune zajebista rzecz, stał się czarną owcą muzyki bo kilku ignorantów sobie ubzdurało, że jak ktoś go używa to z automatu nie umie rapować albo śpiewać. Jest 2022, to narzędzie jest na rynku ponad 2 dekady czas sobie znaleźć coś innego do narzekania albo się przyzwyczaić bo dźwięk autotune lubią zarówno artyści jak i odbiorcy, daje mega ciekawe możliwości i jest
@ShadyTalezz: Nic co napisałeś do mnie nie trafia i podtrzymuje to że są zwyczajnie zepsuci i słabi.
To nie jest rap.
Na szczęście wykonawcy z innych krajów to kumają i jest nadal czego słuchać. Jakoś nie robią każdego utworu na auto-tune. Wiesz czemu? Bo nie są disco-polowcami bez słuchu, mają jakiś gust i reprezentują wyższy poziom.

Znalazłam utwór dla Ciebie xD. Spodoba Ci się: Zaczyna się od 3:40
arinkao - @ShadyTalezz: Nic co napisałeś do mnie nie trafia i podtrzymuje to że są zw...
@arinkao Już #!$%@? od tego co piszesz to warto wspomnieć, że nie tylko muzyka jest łatwo dostępna do robienia przez laików, ale rap ma chyba najmniejsza barierę przebicia. Darmowe bity, szybka nauka autotune i już jesteś "raperem". Youtuberzy rapują, z tym nie mam problemu bo zwykle ktoś im pomaga wiec masteing jest okej, ale teksty i ich udawane życie totalnie nie przemawia. Jakiś mr polska co fafluni, nie potrafi mówić poprawna polszczyzną,
Już #!$%@? od tego co piszesz to warto wspomnieć, że nie tylko muzyka jest łatwo dostępna do robienia przez laików, ale rap ma chyba najmniejsza barierę przebicia. Darmowe bity, szybka nauka autotune i już jesteś "raperem". Youtuberzy rapują, z tym nie mam problemu bo zwykle ktoś im pomaga wiec masteing jest okej, ale teksty i ich udawane życie totalnie nie przemawia. Jakiś mr polska co fafluni, nie potrafi mówić poprawna polszczyzną, a
@Dlugi_1111: ta, klepanie "kiedy mowie, wtedy mowie" przez kilka min vs np final wbw 2004 tetris / duze pe albo bitwy o poludnie z ostatnich kilku lat.

@Disscord93 co do rapsów to jest mnóstwo dobrego polskiego rapu:
- Bisz
- Łona
- Bober
- Kosa
- Eripe (ale to troche hardcore)
- nawet już #!$%@? Sokół gra dalej dobrze
A Wy mnie tu gadacie że nie ma hh w Polsce :D
@arinkao: dalej jest dobry rap po prostu masz słuchasz kakofonii co ci podsunie eska albo playlista top polska od spotify, a to ze jest mnóstwo gowna to nic dziwnego rap w 2023 jest bardziej jak pop niż sam pop i dosłownie każdy może to nagrywać bo dzięki narzędziom nie trzeba mieć ani głosu ani dykcji ani skilli tylko papę dla kogoś żeby to skleił w całość