Wpis z mikrobloga

W tym wątku zamieszczamy dobre, duże produkcje filmowe z Hollywoodu gdzie w fabule nie ma żadnych różowych- żadnych wrzasków, spermiarskich wątków romantycznych, udawania niezależnej lub nieporadnej w celu uwiedzenia samca..

Ja zaczne: ostatnio tate mnie poprosił żebym znalazł mu film na którym za dzieciaka był w kinie. No to znalazłem i oglądamy. Porządna, stara sztuka filmowa, fajnie nawet czas leci
Mija 10 minut, 20 minut, godzina.. myślę "chollibka, coś jest nie tak". Dopiero pod sam koniec filmu (trwającego 140 minut) dotarło do mnie że w tym kinowym obrazie nie było ani jednej kobiety. Żadnych "rycerskich" wątków, szukania miłości itp. Uświadomiło mi to jak bardzo zmieniły się obyczaje- kiedyś to baby chłopom tylko przeszkadzały-gdzie tam im do poważnych robót czy innych zadań wagi państwowej.
Dziś w KAŻDYM filmie musi być hyhy "wątek romantyczny", a nawet jeśli takowego nie ma, to oznacza że jest to kino feministyczne i jakaś baba na ekranie po prostu gardzi facetami lub pokazuje niezależność. Czy to dynamiczne kino akcji, czy film katastroficzny o spalonej platformie wiertniczej lub zniszczeniu wież WTC- musi być baba bo jak inaczej.
Dlatego ciekawi mnie ile jeszcze jest takich wielkich, hollywoodzkich, wysokobudżetowych produkcji gdzie nikt nie umieścił kobiety. Bo ja nie jestem w stanie skojarzyć. Chyba jeszcze "Wielka ucieczka" przychodzi mi na myśl, ale pamiętam film jak przez mgłe i mogę się mylić
#blackpill #filmy #gownowpis
Plp_ - W tym wątku zamieszczamy dobre, duże produkcje filmowe z Hollywoodu gdzie w fa...

źródło: Stacja-arktyczna-Zebra-plakat

Pobierz
  • 29
@Pandillero

wydaje mi się, że seria Undisputed ale oglądałem ostatni raz chyba z 5 lat temu więc jak tam jest wątek spermiarski to mnie poprawcie


W 4 jest na pewno. Ale od 1 do 3 chyba nie było
@Jin ofc propsuję ten film, ale ściśle rzecz ujmując jest w nim wątek romantyczny - mat mający dziecko z jakąś francuzką, któremu Werner miał wziąć listy na ląd w Vigo. Ale na szczęście to jest fhooj poboczny wątek, a film trzyma poziom