Wpis z mikrobloga

Dużo spamu na tagu a brak zwykłego wykresu z cenami nieruchomości od choćby 2020 roku. No więc już jest. Od III kwartału 2019 na podstawie danych NBP.

O ile musiały by spaść ceny względem IV kwartału 2022 by ceny wróciły do cen z początku COVIDa?

Dla 10 miast rynek pierwotny: 30%
Dla 10 miast rynek wtórny: 21%

Dla 7 miast rynek pierwotny: 26%
Dla 7 miast rynek wtórny: 19%

W komentarzu wykres dla 7 miast.

10 miast to: Białystok, Bydgoszcz, Katowice, Kielce, Lublin, Olsztyn, Opole, Rzeszów, Szczecin, Zielona Góra

7 miast to: Gdańsk, Gdynia, Kraków, Łódź, Poznań, Warszawa, Wrocław


#kredythipoteczny #nieruchomosci
Pobierz KakaowyTaboret - Dużo spamu na tagu a brak zwykłego wykresu z cenami nieruchomości od...
źródło: 10 miast
  • 11
Jeśli uwzględnimy do tego pieniądze wydane na wynajem mieszkania, robi się jeszcze bardziej ciekawie. No ale jesteśmy na wykopie i dla wielu tutaj incelowanie u mamusi to cnota i najlepsza opcja na spędzenie młodości.


@Dusk_Forest77:

pamiętam, że jakoś w środku roku 2022 liczyłem, że kredyt i tak tańszy niż wynajem. Jak? Wziąłem tabelkę z expandera i sprawdziłem o ile tańsze mieszkania były w 2021/2020. A gdyby dorzucić do tego możliwość przejścia
@KakaowyTaboret: Ja to się staram w jałowe dyskusje już tutaj nie wdawać, szkoda mojego czasu, to już wolę coś komuś doradzić, całkiem sporo osób na priv do mnie zaczeło pisać, aż autentycznei zastanawm się nie czy zacząć się bawić w jakiś "mirko consulting". Ten tag obecnie to jakaś porażka, kilka lat temu było tu trochę sensownych użytkowników z wiedzą w temacie, ale pouciekali bo o czym i z kim tu pisać?
@Kiedysbedeczerwonka: jak to napisał główny analityk WKP Investment:

Spadkowicze mają jakiś cel w tym wszystkim- obserwują rynek i czekają na spadki

no ale w 2020 marzec kwiecień sam myślałem, że mieszkanai stanieją, z tym, że myślałem, że spadki będą tak długie i powolne że lepiej wykorzystać okazję jeśli pojawi się coś co spełnia wymagania a kredyt i tak jest śmiesznie tani xD
@KakaowyTaboret:

Jak tak patrzę na te ceny to jakoś wątpię czy jak ktoś by wystawił mieszkanie drożej o kilka % niż kupił w 2020 to i tak nikt mu nie kupi w 2023 xD


No to wystaw i się przekonaj.
No chyba że nie masz czego wystawiać, to sorki
No to wystaw i się przekonaj.

No chyba że nie masz czego wystawiać, to sorki


@arsen-zujew:

a po co mam wystawiać mieszkanie w którym mieszkam? Po prostu biorąc pod uwagę wzrost cen we wszystkich źródłach jakie widziałem jakoś wątpię że gdyby ktoś wystawił mieszkanie o 10% taniej niż wynika z danych NBP za IV kw. 2022 to nie znajdzie się kupiec.

@arsen-zujew

Ale na pytanie po co wam te spadki, jeśli
@KakaowyTaboret:

ktoś wystawił mieszkanie o 10% taniej niż wynika z danych NBP za IV kw. 2022 to nie znajdzie się kupiec

Powiem tak, że nawet przy 5% się znajdzie. Zrozumiałem tak że wątpisz, że ktoś kupi w cenie 2020

No i nie mnie pytaj to mickpl tak napisał ja tylko zacytowałem Ziomka


Pytałem, nie odpowiada. Chociaż co do tego, że mieszkania to takie sobie narzędzie inwestowania to się z nim zgadzam
Powiem tak, że nawet przy 5% się znajdzie. Zrozumiałem tak że wątpisz, że ktoś kupi w cenie 2020


@arsen-zujew: a to przepraszam

Pytałem, nie odpowiada. Chociaż co do tego, że mieszkania to takie sobie narzędzie inwestowania to się z nim zgadzam


też się zgadzam i nawet podoba mi się pomysł PiS który przystopuje fliperski rak. Ale ile osób przez niego wstrzymało się z zakupem i teraz może się wkurzać to ciężko