Wpis z mikrobloga

Zaciekawiło mnie to mocno.
Jak myślicie co tu się mogło odwalić. Ostatnie badania w których brali udział także Polacy sugerują, że za alzheimera nie do konca odpowiadają geny (lub tylko w pewnym stopniu) ale głównie bakteria która przedostaje się z nosogardzieli do mózgu i w wyniku jej działania tworzą się blaszki które powodują chorobę.
Bakterie jak wiemy ewoluują i może być, że zaczęły działać agresywniej na młodsze osobniki ?

To taka moja hipoteza robocza i mam nadzieję, że się myle.

Druga opcja to, że jakaś substancja chemiczna zregenerowała mu mózg. #narkotykizawszespoko bym nie podejrzewał bo słyszelibyśmy o tym o wiele wcześniej bo ludzie ćpają od dekad.
Stymulanty jak wiadomo pogarszają pamięć.

Niestety najwieksze prawdopodobieństwo widzę w mikrobach i najnowszej wiedzy o tym co powoduje alzheimera, a ponieważ to Chiny, to wiadomo, że tam wszystko mutuje szybciej ze względu na zaludnienie.

https://wykop.pl/link/7017129/chiny-najmlodszy-przypadek-alzheimera-choroba-zdiagnozowana-u-19-latka/

#nauka #liganauki #ligamozgow #choroby #medycyna #lekarze #neurologia #alzheimer #psychiatria #neurobiologia
KwantWykopu - Zaciekawiło mnie to mocno.
Jak myślicie co tu się mogło odwalić. Ostatn...

źródło: temp_file.png7023099958815016064

Pobierz
  • 20
Ostatnie badania w których brali udział także Polacy sugerują, że za alzheimera nie do konca odpowiadają geny (lub tylko w pewnym stopniu) ale głównie bakteria która przedostaje się z nosogardzieli do mózgu i w wyniku jej działania tworzą się blaszki które powodują chorobę.


@KwantWykopu: Możesz dać linka?

Nie sądzę, aby Alzheimera powodowała bakteria. Wstępna hipoteza to geny + kumulacja glinu w organizmie
@SOLDIER_OF_FROGTAN
tak, ilości glinu jakie przenikają do piwa są tak śmieszne że nie ma mowy kumulacji w organizmie, nawet jakbyś miał dwa życia i pił przez nie ciągle piwo z puszki do #!$%@? by się stało. ten mit stworzyli foliarze.

@Rasteris w pierwszym poście zasugerowałem że to prawdopodobnie współdziałanie, wykrywa się pewny gen u osób z alzheimerem ale nie on sam w sobie z przyczyną, lecz bakterie a mając ten gen widocznie
@Rasteris

@KwantWykopu: może być też korelacja osoba z takim genem jest podatna na alzheimera i tę bakterię. Zakażenie jest wtedy skutkiem, a nie przyczyną.


mogłaby zajść taka sytuacja. ale w świetle tych badań, nie o to chodzi, więc taka możliwość odpada.
Wychodzi na to, ze LPS może wywoływać szereg różnych chorób


@Jakis_Leszek ale mam rozumieć, że tym stwierdzeniem próbujesz polemizować dalej z tym co napisałem wyżej, czy po prostu przyjąłeś te fakty, a to podajesz jako ciekawostkę?
@Jakis_Leszek to muszę się wgłębić w te choroby bo to ciekawe, można to wykorzystać jako pewną predykcję, jeśli w spisie tych chorób znajdę dużo przypadłości które mi dolegają, będę mógł wyciągnąć dość prawdopodobne wnioski że czeka mnie ale Alzheimer