Wpis z mikrobloga

Przyszła paczka z prototypowym #pcb od chińczyka i wzięło mnie na przemyślenia.

Zabawa w elektroniczne #diy nigdy nie była prostsza. Zamówienie prototypowej płytki PCB to teraz praktycznie grosze. A jeszcze chińczyk polutuje podstawowe elementy za małą dopłatą. Komponenty to w większości grosze (ok, ostatnio ceny uC wywaliło w kosmos), ogrom frameworków dla "noobów", darmowe kompilatory i programatory za grosze.

Inny świat w porównaniu z tym co hobbistycznie zarzuciłem prawie 14 lat temu - babranie się w wytrawiaczu B327 i sępienie na sample od Microchipa.

Pozostaje tylko ogarnąć jakąś sensowną obudowę, niestety mechanika i gustowne wykonanie zawsze było moją piętą achillesową.

#elektronika #diy
AlteredState - Przyszła paczka z prototypowym #pcb od chińczyka i wzięło mnie na prze...

źródło: IMG_20230208_212421

Pobierz
  • 13
@Megasuper: za samych 5 sztuk PCB - $2.50, BOM (tego co na foto) - $6,30, montaż - ok $10, wysyłka - $2.80. Do tego wpadł kupon -$9.

Wziąłem opcję z montażem, bo dawno nie bawiłem się w lutowanie drobnego SMD i nie chce #!$%@?ć już na starcie.
@AlteredState jak sobie radzisz z kończeniem projektów.

Ja przez właśnie zwiększoną łatwość rozpoczęcia projektów mam potworne problemy z doprowadzeniem ich do końca.

Wszystko rozgrzebane i na półkę.

Wołaj do kolejnych.
Pozdrawiam.
@Tfuj_ex: to jest mój pierwszy hardwareowy projekt od 13 lat. Jak narazie jedyny na biurku.
Wiem o czym piszesz, poprzednie często lądowały rozbabrane do szuflady. Mam duża nadzieję że ten będzie inny i chociaż skończy na w pełni działających 5 prototypach.

Cel jest jasny - robię to dla siebie a także jako prezent na urodziny dla znajomego. I tym sposobem powstał nieprzekraczalny deadline pod który mogę ułożyć sobie czas projektu.

Przed