Wpis z mikrobloga

W dobie wojny cyber w dobie myśliwców i bombowców najnowszej generacji, w dobie termowizji, w dobie precyzyjnych rakiet. Druga armia świata prowadzi od roku wojnę pozycyjną z jednym z biedniejszych krajów Europy. Coś tu nie gra.
#ukraina
  • 52
  • Odpowiedz
  • 2
@Grooveer: ta pomoc i tak jest mocno ograniczona i praktycznie pomaga tylko w defensywie, pomyśl co by się z ruskimi działo gdyby ukraincy z wywiadem zachodu mieli rakiety dalekiego zasięgu...
  • Odpowiedz
W dobie wojny cyber w dobie myśliwców i bombowców najnowszej generacji, w dobie termowizji, w dobie precyzyjnych rakiet. Druga armia świata prowadzi od roku wojnę pozycyjną z jednym z biedniejszych krajów Europy. Coś tu nie gra.


@grett: Pewna pierwsza gospodarka świata posiadająca pierwszą armie świata weszła do biednego państwa Afganistanu rządzącego przez krwiożerczych Talibów. Celem wojny było zniszczenie Talibanu i ustanowienie przyjaznego rządu w Afganistanie. Po 20 latach pierwsza gospodarka świata
  • Odpowiedz
  • 30
@Koniasz: Po co to piszesz? Może jeszcze napisz o klęsce USA w Wietnamie i Rusków w Afganistanie? To nie tłumaczy tego co się odwala na Ukrainie, gdzie agresor jest sąsiadem i może atakować z trzech kierunków do tego bezkarnie może stać na granicach.
  • Odpowiedz
@Koniasz:
Wszystko fajne w twoim porównaniu dopóki się nie weźmie pod uwagę strat natowskich w Afganistanie przez 20 lat w porównaniu do ruskich na Ukrainie przez niecały rok. To różnica jak w zdaniu "zasłałem łóżko" wypowiedzianych normalnie i przez kogoś kto sepleni.
  • Odpowiedz
Nieprawda. Ukraina była całkiem solidnie przygotowana do wojny. Uważasz, że kilkanaście czołgów ktore wysyłamy jest miażdżącą pomocą w wojnie gdzie ścierają się tysiące czołgów? Ładnie to kiedyś wyjaśnił gen. Skrzypczak na którego tak chętnie się powołujesz gdy ci to pasuje (czyli gdy chodzi o podważenie sensu pomagania Ukrainie). Mówił, że jesteśmy naiwni myśląc, że pioruny, stingery itp. to bardziej wsparcie moralne a w Donbasie walczą ciężkie jednostki czołgów i artylerii, samoloty i
  • Odpowiedz
róznica taka, że USA weszło jak do siebie, opanowało kraj, ustanowiło władzę i po 20 latach wyszli. Przez 20 lat stracili 2442 żołnierz.


@WiesniakzPowolania: A ile tysięcy strzeliło sobie w łeb lub w inny sposób popełniło samobójstwo xD?
I jakie ma znacznie jak USA poszło. Skoro to USA przegrało wojnę. Liczy się jak kończysz a nie jak zaczynasz. Nie ma tu co robić fikołków.
Tak dla ciekawostki dodam że rocznie w
  • Odpowiedz
@Koniasz: ogólnie się z tobą zgadzam, mówisz samą prawdę i masz rację punktując dobrze ukrofilów, ale przyznam, że trochę mnie przeraziłeś. Skoro USA przegrało wojnę z talibami to trochę się boję o naszą wielką rasiję, przecież nie jest ona aż tak potężna jak USA, a Ukraina jest o rzędy wielkości silniejsza od Talibów i do tego wspierana jawnie przez wrogie państwa zachodnie. Oby nasz ukochany władca miał dobry plan. Co ja
  • Odpowiedz
Oby nasz ukochany władca miał dobry plan. Co ja mówię, na pewno go ma, jak mogłem zwątpić, przepraszam.


@dzangyl: Sram na Putina jak i na tego drugiego o tym samym imieniu(czy podobnym?). Mogą się nawzajem miziać moim kałem.A nawet pobić o to kto dostąpi zaszczytu jego zjedzenia.
  • Odpowiedz