Wpis z mikrobloga

pytanie do osób bardziej obeznanych z #gielda Kiedyś było głośno że #xtb przestaje wystawiać pity. Wycofali się z tego czy nadal tak jest? Czy powinienem składać pit za poprzedni rok jeśli tylko kupowałem? Słyszałem chyba, że nie muszę ale lepiej to zrobić jeśli kolejnego roku miałbym stratę? Macie jakiś poradnik jak na podstawie transakcji wypełnić sobie taki pit?
#gieldagpw #gpw #handel #pit8c #pit38
atencjon - pytanie do osób bardziej obeznanych z #gielda Kiedyś było głośno że #xtb p...

źródło: xtb

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
Czy powinienem składać pit za poprzedni rok jeśli tylko kupowałem?


@atencjon: nie, chyba że miałeś dywidendy z miejsc gdzie jest mniejszy podatek to wtedy tak

Słyszałem chyba, że nie muszę ale lepiej to zrobić jeśli kolejnego roku miałbym stratę?


@atencjon: nie wiem w jakim sposób miałby pomocny być pit z roku poprzedniego na stratę, zwrotów nie robią ;-)
  • Odpowiedz
pytanie do osób bardziej obeznanych z #gielda Kiedyś było głośno że #xtb przestaje wystawiać pity. Wycofali się z tego czy nadal tak jest?


@atencjon: Nadal, ale to dotyczy tylko obrotu zagranicznego (za GPW wystawiają).

Czy powinienem składać pit za poprzedni rok jeśli tylko kupowałem?


@atencjon: Jeśli nie zamknąłeś żadnej pozycji (nic nie sprzedałeś), ani nie otrzymałeś dywidendy, to nie masz żadnych zysków ani strat i nie ma czego rozliczać.

https://www.xtb.com/pl/edukacja/jak-rozliczyc-podatek-inwestycje-xtb
  • Odpowiedz
  • 0
@podjad3k: Źle to chyba ująłem. Jeśli kupiłem w tamtym roku załóżmy za 100zł i nie sprzedałem. Nie złoże pitu to w tym roku sprzedam za 110zł to mimo że nie złoże pitu za to 100 zł to zapłacę podatek od zysku od 10zł a nie od 110? Bo nie będzie nigdzie uwzględnione, że rok wcześniej wydałem 100zł.
  • Odpowiedz
  • 1
@atencjon koszt pojawia się w momencie sprzedaży, a jeśli coś kupisz dzisiaj i sprzedasz za 5 lat, to za te 5 lat Ty musisz pamiętać za ile to kupiłeś żeby wtedy to uwzględnić
  • Odpowiedz
Jeśli kupiłem w tamtym roku załóżmy za 100zł i nie sprzedałem. Nie złoże pitu to w tym roku sprzedam za 110zł to mimo że nie złoże pitu za to 100 zł to zapłacę podatek od zysku od 10zł a nie od 110? Bo nie będzie nigdzie uwzględnione, że rok wcześniej wydałem 100zł.


@atencjon: Dobrze kombinujesz tylko w złym temacie ( ͜͡ʖ ͡€).
To o czym piszesz (rozliczanie
  • Odpowiedz