Wpis z mikrobloga

ja, najbardziej brakuje mi nagrywania rozmów, max. 100 połączeń w historii połączeń, brak zatrzymywania wideo w trakcie nagrywania i wznawiania, wiele płatnych aplikacji, trochę utrudnione przesyłanie danych na PC (choć ogarnąłem to programem 3uTools), reklamy na fejsbuku przy scrollowaniu praktycznie tablica reklam (nie wiem jak w androidzie ale podejrzewam że da się to jakoś ogarnąć)
@SpeaRRR: ja generalnie co roku zmieniam swój główny telefon raz android raz iPhone i to czego najbardziej brakuje mi w iPhonie:
- podrzędnej klawiatury typu gboard,
- dialer pozwala tylko wybierać numer, nie podpowiada numerów które już masz zapisane, nie wyszukuje kontaktów, generalnie słaby,
- informacje na temat nieznanych numerów które dzwonią, filtr spamu itd - na androidzie działa to super, na iPhonie nie ma nic,
- nie ma przeglądarki internetowej
@BooB: kilka opcji z minusów to niestety ale gowno prawda bo można to spokojnie ogarnąć :) nie m czasu się rozpisywać ale może ktoś Ci pomoże to ogarnąć ;) poza powiadomieniami
@BooB: w ios też wystarczy wpisać DNS w ustawieniach ale używam apki nextdns bo wszystko sama konfiguruje plus szybszy dostęp jak chcę czasem wyłączyć DNS bo coś mi blokuje zbyt agresywnie
@SpeaRRR: brak słownika polskiego, to ze wpisujac numer nie wyswietlaja mi sie podpowiedzi czy mam juz ten numer. Mimo ze jest ustawiony dns i adguard to mam wrazenie ze działa jakos gorzej niz na androidzie. Brak globalnego gestu wstecz i trzeba sie przestawić z tym. I jednak brak maka odbiera sporo przyjemności z synchronizacją z kompem, bo korzystaja z safari na iphone nie ma opcji zrobic synchronizacji z googlem. Ale ogólnie
@SpeaRRR: brak przycisku wstecz, brak możliwości wyciszenia telefonu na jakiś czas, nie da się ustawić żeby jedna aplikacja używała wibracji a inna nie, notch to tragedia bo nie widać że ma się powiadomienia, nie ma diody powiadomień, nie ma always on display, airplay jest o wiele gorsze od chromecasta, niektóre aplikacje działają jakby gorzej, ale inne lepiej. Jakiś taki irytujący jest ten system
nie ma always on display

@t__r: w iPhone 14 już jest.

najbardziej brakuje po przejściu jeżeli chodzi o funkcje telefonu? Jakie główne wady?

@SpeaRRR: nie mam iPhone, ale w iPadzie niemiłosiernie irytuje mnie brak informacji o tym jak szybko się ładuje i kiedy skończy.
informacje na temat nieznanych numerów które dzwonią, filtr spamu itd - na androidzie działa to super, na iPhonie nie ma nic


masz darmowy True Caller działający dla rozmów i smsów

na androidzie wystarczy dodać sobie DNS adguarda i masz spokój z reklamami praktycznie wszędzie

na iOS wystarczy zrobić dokładnie to samo

brak możliwości wyciszenia telefonu na jakiś czas

od tego masz suwak na boku telefonu lub tryb nie przeszkadzać

nie ma diody