Wpis z mikrobloga

#komputery #windows10 #windows11 #windows #format #formatujzwykopem #pytaniedoeksperta

Mirki, pomocy... Chcę zrobić format, bo pc nie chce się włączyć (non stop czarny ekran, po dłuższym czasie się restartuje i raz na jakiś czas pokazuje się komunikat jak na zdjęciu nr 1 na imgur - tak, miałem jakąś betę win11). Zgrałem ISO win11 na pendrive i spróbowałem zrobić format, ale wyskakuje komunikat "disk error" (zdjęcie nr 2 na imgur). Znajomy powiedział mi żebym spróbował rozpakować ISO i wgrać na pendrive już rozpakowane - tak zrobiłem. Gdy próbuję teraz zrobić tego formata wyskakuje "brak bootmgr" (zdjęcie nr 3 na imgur), mimo że pendrive jest ustawiony w biosie jako boot. Jak sformatować to #!$%@?? Dodam, że nie odpala się prawdopodobnie przez to, że podmieniłem jakieś dllki gdy probowałem naprawić gierkę na epicgames, która nie chciała się odpalić.

https://imgur.com/a/ozVab1i
Pobierz bx8300 - #komputery #windows10 #windows11 #windows #format #formatujzwykopem #pytanie...
źródło: 328548499_460112416196382_262249480131138200_n
  • 9
@bx8300: Spróbuj pobrać rufusa (program do tworzenia bootowalnego pendrive), włącz jakiś film na youtube omawiający funkcje chociaż to bardzo proste, i powinno być okej. Bo wrzucając same iso na pendrive to napewno nie zadziała, a wrzucając rozpakowane iso również chyba nie tworzy się botowanie.
@bx8300 tak jak kolega wyżej pisał. Potrzebujesz bootowalengo pendrive'a. Czyli takiego z którego uruchomi się instalator. Samo zgranie ISO nie wystarczy. Sugestia z Rufusem trafiona. W ten sposób zrobisz pendrive'a z instalatorem windows. I przeinstalujesz system.