Wpis z mikrobloga

@konradpra: Niektóre kraje, jak USA, mówią: "przekazujemy pakiet o wartości x.xx miliarda dolarów, w jego skład wchodzą". Inne kraje, jak Polska, mówią: "przekazujemy 12 leopardów, no daliśmy kiedyś xxx T-72 i jakieś twarde, ale ile to nie powiemy, no i może MiGi też poszły, a może nie, hehe, kto wie" bez podanej wartości. Do tego pomoc humanitarna o niepoliczalnej wartości, jak przyjęcie ogromnej fali uchodźców. Niestety nie dokopałem się na stronie
Powtarzasz klamstwo. Obscnie czolowe systemy przeciwlotnicze uzywane w Ukrainie sa z Niemiec


@PDCCH: Mówisz o tych 3 bateria i kilka ręcznych wyrzutni? xD Polska dała dla porównania całą pancerną armię, większość zasobów amunicji wojska Polskiego, i sama siebie więcej systemów przeciw rakietowych ręcznych i zmodernizowanych OS.

PzH2000


@PDCCH: Te same 14 PzH2000 które głównie siedzą w serwisie bo okazały się z powodu awarii mało użyteczne w przeciwieństwie do krabów i
@konradpra: Większość tego co przekazujemy robimy w porozumieniu z EU która nam potem finansuje zakup nowszych czołgów i wtedy fizycznie sponsorem jest EU a nie my, dlatego nasz słupek taki mały. Za te stare ruskie czołgi co mieliśmy dostaniemy kasę albo fizycznie nowszy sprzęt, to się nie liczy do naszej kupki.

Takie niemiaszki jak coś oddają to nikt im nie zwraca za to kasy.
Takie niemiaszki przekazujące hełmy


@zartos: Gepard czy IRIS-T to hełm?

bardzo dużo sprzętu jest przekazywane "pod stołem" z naszej strony


@Login_na_wykopie2: a skąd pewność, że Niemcy nie?

po drugie nie tylko sprzęt wojskowy to pomoc w wojnie, zapewniliśmy ich rodziną bezpieczeństwo, co znacznie wpływa na morale żołnierzy


@Login_na_wykopie2: w Niemczech jest niewiele mniej uchodźców ukraińskich niż w Polsce.

Słyszałem, że Niemcy liczą polskie, greckie i każde inne Leopardy, Mardery
@konradpra: żólta linia przy Polsce niemal niewidoczna. Coś mi się wydaje że to tylko jakieś oficjalne dane, patrząc na to ile milionów ukraińców tu przyjechało, że przed każdą biedronką stoją/stali ludzie zbierający pieniądze a furgonetki z darami kupionymi za pieniądze ze zbiórek dzień w dzień jeżdzą to ciężko uwierzyć w tak małe liczby.
@RoMaN_MiKLaS: Aha no tak, mocarstwa się tłuką o swoje interesy polityczne które maja służyć nie wiadomo komu, a zwykli ludzie będą mieli #!$%@? domy, zginą na froncie albo będą uciekać. Rok 2023, na świecie stabilnie.
@CytrynowySorbet: Uchodźcy, którzy trafili do Niemiec, w większości najpierw spędzili u nas 6 miesięcy, jak były organizowane pociągi do Niemiec na początku, to często jeździły przepełnione tylko na dolnyslask. Nie wiedziałem że 6 mln jest blisko 1 mln, no ale to już twoja sprawa. Niemcy nie potrzebują przekazywać wielu rzeczy pod stołem, iż aż ponieważ mają lepszy przemyśl zbrojeniowy, do Lini frontu na Ukrainie mają tyle samo prawie co do granic