Wpis z mikrobloga

Wrzucam plan na ten tydzień, nie mam zielonego pojęcia jak to wyjdzie w praktyce, bo nie wrzucałem jeszcze tak dużo Z2 za jednym razem xD
W dodatku będę planował 2 razy na dłuższe tleny wstać przed 6, żeby wykonać przed pracą, bo szkoda mi dnia potem na siedzenie 2h na chomiku, więc jestem ciekawy jak to wszystko wyjdzie.
Jakieś pomysły sugestie?
#rower #szosa
Pobierz
źródło: Zrzut ekranu 2023-01-30 o 20.24.42
  • 9
jedna silownia po za bólem nic Ci nie da. Ale 2x na początek fbw czemu nie. Mimo że wyścig w maju, to imo juz czas na budownaie sily na rowerze (nie sily maksymaknej do sprintów) tylko takiej do podjazdow czy walki z wiatrem(potem tą siłę przekujesz w wytrzymałość siłową), szczegolnie jak maly jestes, czy umiejętność szybkościowych. Zastanow sie czy nie warto zrobic juz cyklu pod szybkość l, lub chociaz jego elementów. Jak
@Hipodups:

warto też włączać ćwiczenia ogolnorozwojowe techniczne podczas rozgrzewki typu 1 minuta tylko lewą noga, druga tylko prawa, trzecia oboma, czwarta prawa piata lewa szosta oboma


Czemu ma to służyć? Widziałem masę takich ćwiczeń poumieszczanych w różnych planach treningowych (choćby zwift), ale nigdzie nie znajduje sensownego wyjaśnienia potrzeby pokręcenia tych 10 minut w tygodniu jedną nogą.
nauka poprawnej techniki pedalowania, nie tylko gniecenia w dol, a pelen płynny obrót. I nie raz w tygodniu caly czas a w okresie zimowym, lub podczas rozgrzewki od czasu do czasu. A sam pelen obrot pomaga dodac kilka watów, szczególnie na sztywnych gorkach, gdzie na najbliższym przełożeniu i kadencji 60 masz 300w i tak + w moim przypadku sprinty z takim pełnym kreceniem są mocniejsze(i tak slabe) niz tylko naciskając w dol.