Wpis z mikrobloga

@pastaowujkufoliarzu: Ja to raczej jestem symetrystą jeśli chodzi o spadki/wzrosty - ale coś jest nie tak z tymi danymi. Szukam mieszkania w m.in. Katowicach i tylko w 2 inwestycjach na wejściu nie dostałem informacji o obniżkach (co nie znaczy że nie dostałbym potem). A tak to w zasadzie obniżki między -4% a nawet -10% (no ale tutaj OK...może mieszkania z -10% były słabe)
@Kiedysbedeczerwonka: No spoko, tylko że u praktycznie każdego dewelopera na każde mieszkanie były przeceny :D

Porównanie z czapy, bo gdybyś miał w biedrze napisane "każdy produkt 17% taniej" to tak, dziwiłbym się że ludzie mówią o inflacji.
u praktycznie każdego dewelopera na każde mieszkanie były przeceny :D


@janek_kos: Nazywamy to efektem potwierdzenia. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie bardzo wierzę, że prześledziłeś oferty WSZYSTKICH deweloperów na rynku. Po prostu, tak jak każdy, zwracasz na to, co pasuje do oczekiwań. Potem ludzie piszą, że na rynku nieruchomości jest jedna wielka promocja, bo przecież jak jadą tramwajem/metrem to wszędzie widzą billboardy reklamowe. Problem w tym, że nie
Pobierz pastaowujkufoliarzu - >u praktycznie każdego dewelopera na każde mieszkanie były prze...
źródło: Bankier - wtórny grudzień 2022
@Kiedysbedeczerwonka: Ale czytasz co ja piszę? Mówie, że praktycznie na wszystkie mieszkania są obniżki. Zwłaszcza że oglądam te takie lepsze na których raczej obniżek być nie powinno (wysokie piętra, okna południe-wschód, południe-zachód itd.)
@pastaowujkufoliarzu: ja się z Tobą nie zgodzę, rabaty był zawsze, nawet przy niesamowitym popycie, zawsze dało się coś urwać od dewelopera (przetestowane na kilku różnych deweloperach w latach 2015,2017,2019,2020,2021,2022).

Co ciekawe najtrudniej było w 2019 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale czytasz co ja piszę? Mówie, że praktycznie na wszystkie mieszkania są obniżki.


@janek_kos a Ty czytasz? Zawsze były!!!!!!! To, że na wykopie czytasz od kilku miesięcy tag
Zawsze były na wszystkie mieszkania tak?


@janek_kos: A teraz sa na wszystkie mieszkania? Podaj miasto to publicznie razem sprawdzimy. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy rzeczywiscie są "na wszystkie mieszkania", czy tylko ogryzki zostałe na koniec sprzedaży albo na wielkie metraże, z jakiego pułapu, o ile... Było już wrzucane nie raz, że i w 2021 były rózne promki dla przyciągnięcia uwagi. To normalna praktyka marketingowa. Polak woli kupić
Nazywamy to efektem potwierdzenia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@pastaowujkufoliarzu: No może tak być.
Uważam że prześledziłem tak z 3/4 rynku Katowickiego i wnioski mam jakie mam. Jedyni deweloperzy którzy na dzień dobry po 5 minutach nie mówili mi o obniżkach to dewowie premium (2 inwestycje).
praktycznie każdego dewelopera na każde mieszkanie były przeceny

Zawsze były na wszystkie mieszkania tak?

Mówie, że praktycznie na wszystkie mieszkania są obniżki.


@janek_kos: zdecyduj się w końcu.

Przeszedłeś od praktycznie każdego dewelopera, do każdego dewelopera i każdego mieszkania XD Teraz zrób jakiś fikoł, odwróć kota ogonem i wracaj do pracy myśląc, że masz rację
A teraz sa na wszystkie mieszkania? Podaj miasto to publicznie razem sprawdzimy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@pastaowujkufoliarzu: No przecież podałem że Katowice :D:D

Czy rzeczywiscie są "na wszystkie mieszkania", czy tylko ogryzki zostałe na koniec sprzedaży albo na wielkie metraże, z jakiego pułapu, o ile...


@pastaowujkufoliarzu: No właśnie nie, niektóre inwestycje faktycznie ogryzki (tutaj najwyższe obniżki), ale niektóre inwestycje to wg. oferty nie mają sprzedanego 50%
@Kiedysbedeczerwonka: Dobra człowieku, bo widze że to nie ma sensu. Napisałem wyraźnie że u 2 dewów na dzień dobry nie dostałem oferty obniżek. U reszty tak. Więc tak, to się mieści w ramach "praktycznie u wszystkich".

Z resztą nie będę się przegadywał, w odróżnieniu od Ciebie ja z tymi deweloperami faktycznie rozmawiam i te oferty dostaję, więc albo ja mam takiego zajebistego farta że na każde mieszkanie (prócz 2 dewów
@Kiedysbedeczerwonka: Dobra człowieku, bo widze że to nie ma sensu. Napisałem wyraźnie że u 2 dewów na dzień dobry nie dostałem oferty obniżek. U reszty tak. Więc tak, to się mieści w ramach "praktycznie u wszystkich".

w odróżnieniu od Ciebie ja


@janek_kos: tak jak pisałem

Teraz zrób jakiś fikoł, odwróć kota ogonem i wracaj do pracy myśląc, że masz rację


@janek_kos szkoda, że nie pytałeś w 2020-2021, może byś miał
@Kiedysbedeczerwonka: Dobra idź już, pisałem od początku posta że dostałem obniżki na wszystkie mieszkania (które są na serio atrakcyjne i jak już coś, to one lecą na końcu z obniżkami) - prócz 2 dewów premium. A teraz mi wyjeżdzasz że robie fikoły - no to tak to se możemy dyskutować do jutro i nic z tego nie wyjdzie. EOT