Wpis z mikrobloga

Czy przerwa w CV na 2, maks 3 miesiące to jakiś problem w branży #it? Mam 29 lat. Od miesięcy mam toksyczną atmosferę w pracy, nie mam za bardzo motywacji do nauki pod rekrutację, a mam sporo braków rynkowych więc jestem w kropce. Boje się też, że mi złożą wypowiedzenie w każdym momencie. Zbieram od jakiegoś czasu na duży wkład własny na mieszkanie (ale mam gdzie mieszkać prawie za darmo w komfortowych warunkach, po prostu szkoda mi pieniędzy w banku, które tracą na wartości). Czuje, że przez stres i problemy ze snem tracę powoli kontrolę nad swoim życiem i poczucie sensu w tym wszystkim.

Z drugiej strony ostatnio zacząłem rozmyślać, że po co się tak męczyć w tym wyścigu i nie muszę mieć wszystkiego od razu. Taka przerwa by mi dobrze zrobiła na głowę, więc nic się nie stanie jak mi złożą wypowiedzenie, a nawet wyjdzie mi to na dobre więc po co się tym tak przejmować.

Miał ktoś kiedyś podobną sytuację?

#pracait #programista15k #pracbaza #wypalenie #psychologia
  • 11
@Someguy3517372: Ja tam nie pracowałem w IT, ale mając 3 letnia dziurę na neeta w CV w sumie dostałem pracę od ręki i nikt o nic nie pytał.
I to nie gówno praca fizyczna, czy kołchoznictwo w fabryce smrodu, tylko normalnie swoj gabinecik, biureczko, ogólnie miodzik. Tylko, że ja tam jednak pewne kwalifikacje mam i teraz chętnie je poszerzam, więc myślę, że to odegrało dość dużą rolę w tym wszystkim. Ale
@Someguy3517372: planujesz 2-3 miesiące, a co jeśli okaże się że przez syf na rynku szukanie sensownej pracy zajmie 6 miesięcy? a na tutaj nie ma reguły bo zależnie od segmentu IT w jakim pracujesz to może przechodzić kryzys lekko inaczej. jak nie jesteś gotowy na 6 miesięcy, to nie rób takiej przerwy z myślą o 2-3.

poza tym, z mojego doświadczenia, jak nastawiasz się na 2-3 - musiałbyś prawie od razu
@Someguy3517372: dodaj do tego ogromną sezonowość rekrutacji - corocznych blackoutów jest tyle, że masakra ( ͡° ͜ʖ ͡°) święta i po świętach grudzień/połowa stycznia, całe lato, wielkanoc, wakacje, i zazwyczaj ostatnie 3 miesiące roku też (,)