Wpis z mikrobloga

Nowy dzień, nowe usprawnienia! #pdk

TLDR; Projekt wtyczki która pomoże trochę ogarnąć najgorsze zmiany z #nowywykop a niebawem również usprawnić hejto.

Otwieram projekt mirko.pro. Niedługo w Chrome Web Store i Mozilla Addons

Wrzucam wtyczkę którą zacząłem pisać po wrzuceniu przez administrację nowej wersji. Mirek spod tagu #wykopthebeststyle trochę mnie uprzedził, ale widziałem już, że wiele ludzi chciałoby jakieś dodatkowe usprawnienia, które z poziomu stylusa nie są możliwe, więc tutaj będzie trochę większa elastyczność jeżeli chodzi o możliwości ingerencji w kod i przede wszystkim auto-update po publikacji w marketach.

Aktualnie dodane rzeczy które się różnią a imo są dosyć ważne:
- Mocna wizualna separacja komentarzy od wpisów w starym stylu (lekki border po lewej stronie)
- Dodany licznik komentarzy w przycisku "Rozwiń wątek"
- Przywrócony link "Mój wykop" w górnej belce nawigacji
- Powrót do klasycznego wyglądu oraz kolorystyki plusów i minusów.

Nie jestem w stanie przyzwyczaić się do nowej wersji z powodu słabej czytelności, dlatego wtyczka przywraca stary ciemny motyw. Różni się on nieco od wersji tentin_quarantino. Wtyczka nie korzysta z tamtych styli, jednak mogę dodać możliwość wyboru jeśli będziecie chcieli, bo Miras zrobił dużo dobrej roboty. Starałem się tam zrobić trochę porządków i jakoś to posklejać żeby było łatwiej edytować w przyszłości. Dzienną też może trochę ogarnę w przyszłości.

Z listy rzeczy które chciałbym dodać w najbliższym czasie:
- Przywrócenie prawdziwej listy najpopularniejszych tagów.
- Przywrócenie dwóch najbardziej plusowanych komentarzy pod wpisem. Mam nadzieję, że administracja sama na to wpadnie, bo to będzie druciarstwo w ch*j xD.
- Panel "Ustawienia" z możliwością konfiguracji i wyłączenia każdej z funkcjonalności
- Możliwość całkowitego wyłączenia bocznej belki bez utraty możliwości nawigacji oraz nowych funkcjonalności.
- Możliwość aktywacji trybu kompaktowego, który pozwoli maksymalnie odchudzić wysokość wpisów i komentarzy.
- Usunięcie mobilnej dolnej belki nawigacyjnej i wrzucenie linków do headera jeśłi szerokość ekranu na to pozwala (póki co mobilna włącza się za wcześnie)

Wtyczka ma również dostęp do domeny hejto.pl, ale na razie nic tam nie robi.
Czytelność u nich też trochę leży, dlatego postaram się wrzucić również jakieś zmiany. Może dostosować to również pod styl starej ciemnej wersji z wykopu?.
Z takich dodatkowych pomysłów które aktualnie przychodzą mi do głowy jest również dodanie checkboxa w stylu 'Opublikuj również na hejto.pl"(to samo w drugą stronę), tak aby osoby tworzące jakichś wartościowy content miały łatwiej w tworzeniu sobie jakiejś społeczności również po drugiej stronie :P


Z takich odległych i mało ważnych planów:
- Ogarnięcie jakiejś globalnej czarnej listy dla największych trolli i patusów, która będzie prowadzona przez społeczność.
- Może przywrócenie mirkoczatu zintegrowanego ze stroną, tagami itp?
- Jakiś sposób na promowanie użytkowników którzy dodają naprawdę wartościowe treści? Chociażby drobna zmiana koloru nicku

Zapraszam do testów i zgłaszania nawet najdziwniejszych pomysłów :P

Linki:
- Screenshoty
- Strona projektu / Pobieranie | skan

Instrukcje w komentarzu.

Zgłosiłem już publikację do marketów, więc niebawem będzie to można zainstalować z oficjalnych źródeł i dostawać auto-update.
Niestety z moich doświadczeń publikacje nowych wersji trwają czasem nawet do kilku dni, dlatego póki co będę publikował wersje do samodzielnego zainstalowania.


Nie mam jeszcze pomysłu jak to przenieść na mobilki, ale będę próbował.


#wykop #nowywykop #wykop20 #programowanie
digitallord - Nowy dzień, nowe usprawnienia! #pdk

TLDR; Projekt wtyczki która pomoże...

źródło: mirko.pro

Pobierz
  • 54
Instrukcje instalacji:


Chrome:
- Wklejamy ‚chrome://extensions' w adres przeglądarki
- Włączamy tryb dewelopera
- Klikamy załaduj rozpakowane i wybieramy folder Chrome z rozpakowanego archiwum

Mozilla:
- Wklejamy ‚about:debugging#/runtime/this-firefox’ w adres przeglądarki
- Klikamy „tymczasowo wczytaj dodatek”
- Wybieramy plik ‚firefox.xpi’ z rozpakowanego archiwum

Opera, Brave i Edge:
- Ustawienia > Rozszerzenia
- Dalej to samo co w chrome…
@Heekate: To też będzie poprawione w pierwszej kolejności.

Dobrze by było gdyby administracja wrzuciła jakieś ich plany na najbliższe poprawki, żeby było wiadomo czego nie trzeba robić.
Ale to jest niestety myślenie życzeniowe
@digitallord
Ja mam dwa życzenia:)
Dodanie pokazywania w znalezisku przy loginie oomentujacego informacji ze zakopał lub wykopał dane znalezisko
I drugie
podawanie na Mirko w komentarzach info z notatki o użytkowniku.
To zdecydowanie ułatwiało życie
skrypty pokazywarka wykopów i zakopowiczow oraz notatkowator 2000
Wtyczka ma również dostęp do domeny hejto.pl, ale na razie nic tam nie robi.

Czytelność u nich też trochę leży, dlatego postaram się wrzucić również jakieś zmiany. Może dostosować to również pod styl starej ciemnej wersji z wykopu?.


@digitallord: O tak!
@digitallord: mirkoczat imo super pomysł, ale najlepiej jakby ustalić to tagami, aby Mirki mogły oglądać razem programy, mecze i razem komentować, bo odświeżanie to jednak słabe jest.
@houk: Super pomysły. Dodaję do todo, dzięki.

@look997 W takim razie posiedzę też nad stylem pod nich ;)

@kcrgs Właśnie dokładnie o to mi chodzi. Taki czat do różnych eventów super się sprawdzał. Do tego można by ogarnąć coś w stylu Watch2Gether, YouTube Party itp

@mk89 Chodzi o komentarze pod wpisami? Myślę, że tak, ale to również straszne druciarstwo będzie ;c