Wpis z mikrobloga

Wiem, że rady poniżej zabrzmią absurdalnie, ale zaufaj osobie, która przeszła przez to piekło, a w tym momencie od lat żyje absolutnie zwyczajnie i wydaje się to wszystko tylko złym snem.
Jelita są nazywane drugim mózgiem - mikrobom jelitowy odpowiedzialny jest w ogromnym stopniu za neuroprzekaźniki. Serotonina w 90% jest wytwarzana w jelitach - jeżeli zmasakrowałeś bakterie odpowiedzialne za jej wytwarzanie niezdrową dietą i antybiotykami, to nic dziwnego, że czujesz się w
@qew12: Jak spożywasz dużo cukru to samą rezygnacją ze słodzonego jedzenia i picia możesz sporo schudnąć (Ja tak miałem).
Pierwsze 2 tygodnie było ciężko a potem już przywykłem.
@dkfsdlgslglsl: ogólnie wtedy moja wiedza na ten temat nie była tak rozbudowana jak teraz, więc wyszło to bardziej przez przypadek. Po prostu postawiłam na jedzenie zgodne z zasadami paleo na niskich węglowodanach, potem poszło to bardziej w stronę keto (ale zdrowego, nie dirty keto). Probiotyków wtedy nie brałam, ale świadomie często dodawałam do diety kiszonki, czy inne sfermentowane lub długo dojrzewające produkty. No i unikałam antybiotyków - brałam tylko, gdy serio-serio